• Bal karnawalowy

  Bal karnawalowy - Obrazek 1

  10 stycznia w naszej szkole odbył się Bal karnawałowy, w którym uczestniczyły przedszkolaki, zerówka oraz uczniowie z klas I-III. W tym dniu dzieci zamieniły się w księżniczki, damy dworu, bohaterów dziecięcych bajek, znane postaci z kreskówek oraz w zwierzątka. Bal poprowadzony został przez profesjonalnych animatorów, którzy zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji, m.in. tańce, konkursy, wojnę poduszkową, pokaz iluzjonistyczny. W trakcie balu dzieci otrzymywały słodkie nagrody za aktywny udział oraz pomysłowy i orginalny taniec. Na końcu imprezy wybrano królową oraz króla balu. Z niecierliwością czekamy na kolejny bal za rok.

 • Wspólne kolędowanie

  Wspólne kolędowanie - Obrazek 1

  21 grudnia w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie wszystkich uczniów oraz przedszkolaków, które wpisało się na dobre w tradycję szkoły. Podczas spotkania prezentowane były wykonania znanych kolęd i pastorałek od najmłodszych dzieci z przedszkola, poprzez zerówkę, aż do uczniów z klasy VIII. Wszystkie wykonania były oryginalne, pomysłowe i zachęcające do wspólnego kolędowania. W trakcie uroczystości wystąpiły również dziewczynki z kółka tanecznego, które zaprezentowały dwa przepiękne tańce. Pod koniec spotkania wręczono nagrody i dyplomy za udział w konkursie na "Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową". Dzisiejszy dzień, wprowadził wszystkich zgromadzonych w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, co zaowocowało wykonaniem przez nauczycieli, pracowników oraz zgromadzonych rodziców kolędy dla uczniów i dzieci. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 • Warsztaty w Centrum Hewelianum

  Warsztaty w Centrum Hewelianum - Obrazek 1

  11 grudnia, uczniowie klasy piątej, pod opieką pani Magdaleny Guzow, uczestniczyli w kreatywnych i słodkich warsztatach w Centrum Hewelianum w Gdańsku. Podczas zajęć wykonywali czekoladowe praliny według receptury Gdańskiej Fabryki Czekolady Bałtyk. Przygotowane samodzielnie czekoladki uczniowie zabrali do domu.

  Klasa wzięła również udział w warsztatach” Od Galaktyki po bakterię”. Uczniowie odpowiadali m. in. na pytania: Ile razy mrówka jest mniejsza od słonia? Czy Ziemia to największa planeta Układu Słonecznego? Jak wygląda bakteria? Gdzie jest nasze miejsce w Galaktyce?

  Uczniowie doskonale się bawili!

 • Spotkanie z Mikołajem

  Spotkanie z Mikołajem - Obrazek 1

  6 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mikołajem. Imprezę poprowadzili animatorzy, którzy zorganizowali konkursy, zabawy, układy choreograficzne do popularnych świątecznych piosenek. Każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę - watę cukrową. Najmłodsi mogli poskakać na dmuchanym zamku i poszaleć w basenie z kulkami, zaś starsi uczniowie mieli do wykonania zadania o tematyce świątecznej. Pod koniec spotkania odwiedził nas Mikołaj, który zostawił w salach uczniom i przedszkolakom słodkie upominki, a dzieci w podziękowaniu zaśpiewały mu poznane na zajęciach piosenki o Mikołaju. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały balony i wykonały sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem. 

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1

  25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. W tym roku wypadł on w niedzielę, dlatego przedszkolaki świętowały ten dzień w poniedziałek - 26 listopada. Dzieci przyniosły w tym dniu do przedszkola swoje ukochane misie, które towarzyszyły im podczas wspólnych zabaw, tańców i odpoczynku. Wszystkie misie - zarówno te pluszowe, jak i nasze przedszkolaki z grupy MISIE, spisały się na medal, który otrzymały na zakończenie wspólnej zabawy. Były również dyplomy za aktywny udział w zabawie z okazji Dnia Pluszowego Misia.

 • Klasy I-III w filharmonii

  Klasy I-III w filharmonii - Obrazek 1

  13 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w widowisku koncertowym pt. "Fortepian Treflika". Koncert w nowatorski sposób łączył muzykę poważną z projekcją popularnej bajki "Rodzina Treflików". Pod koniec uczniowie podziwiali zabytki Starego Miasta w Gdańsku i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Neptuna.

 • Święto Niepodległości w przedszkolu

                                                                            Święto Niepodległości w przedszkolu - Obrazek 1

  Kształtowanie postaw patriotycznych powinno zaczynać się już od najmłodzych dzieci, dlatego przedszkolaki z grupy Misie uroczyście obchodziły 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo. Dzieci obejrzały prezentację na temat Polski, naszych symboli narodowych oraz zapoznały się z legendą o powstaniu Państwa Polskiego. Dowiedziały się również, co to jest niepodległość. Następnie pokolorowały flagi w kolorze biało-czerwonym, a o godzinie 11:11 zaśpiewały wspólnie hymn. 

 • Konkurs na najbardziej odlotową dynię

  Konkurs na najbardziej odlotową dynię - Obrazek 1

  Dynia jest nieodłącznym elementem jesieni, więc jak co roku w naszej szkole odbył się Konkurs na Najbardziej Odlotową Dynię i to nie byle jaką, bo pomysłów na ich wykrawanie z roku na rok jest coraz więcej.

  Dynie można było podziwiać w głównym budynku szkoły, gdzie zdobiły parapety. Dzieci zawsze wykazują się wyjątkową wyobraźnią, jednak w tym roku uczestnicy stworzyli prawdziwe arcydzieła. Jurorzy stanęli w obliczu bardzo trudnego zadania – musieli wybrać najlepsze dynie spośród wszystkich. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach:

   

  Klasy I-III

  I miejsce – Ewelina Kwestarz

  II miejsce – Kacper Gliwiński

  III miejsce – Janusz Skierkowski

  wyróżnienia: Maksymilian Bagiński, Kacper Węzina, Hanna Kazimierska

   

  Klasy IV-VIII

  I miejsce – Julia Bagińska

  II miejsce – Jakub i Łukasz Guźlińscy

  III miejsce – Jakub Zańko

  wyróżnienia: Maja Kazimierska, Nikola Florczyk, Katarzyna Kapuścińska

   

  Zwycięzcom, wyróżnionym, a także wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności i zdolności manualnych i bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i tak liczny udział w konkursie.

   

   

   

 • Dzień Dyni w klasach I-III

  Dzień Dyni w klasach I-III - Obrazek 1 Dzień Dyni w klasach I-III - Obrazek 2

  29.10.18 r. dzieci z klas I-III świętowały Dzień Dyni. Ta „dyniowa” uroczystość rozchmurzyła nam ten pochmurny, jesienny dzień. W pomarańczowych strojach uczniowie rywalizowali między sobą w dziedzinie sportowej, matematycznej, polonistycznej, jak również plastycznej. Podzieleni na 3 grupy: hokkaido, piżmową i prowansalską ścigali się w różnorodnych konkurencjach. Był slalom z dynią, przekładanie dyni nad głowami, rzucanie do celu, zbijanie dynią kręgli. Dzieci rozwiązywały i układały działania. Brały udział w quizie wiedzy o dyni, malowały dynie i wypisywały jej cechy. Wszystko było skrupulatnie podliczane, a punkty szczegółowo zapisywane. Uwieńczeniem Dnia Dyni była degustacja dyniowych potraw, które przygotowali kochani Rodzice. Stoły uginały się po ciężarem ciast, babeczek, musów i przetworów. Dzieci zajadały się, aż im się uszy trzęsły. Zabawa była udana!!!

 • Wizyta iluzjonistów z Odessy

  Wizyta iluzjonistów z Odessy - Obrazek 1  

  25.10.2018 r. w naszej szkole mieliśmy niezwykłych gości. Grupa z Ukrainy przyjechała, aby wprowadzić nas w świat magii. Oprócz iluzjonisty w przedstawieniu wystąpił również przezabawny klaun, który angażował dzieci do brania udziału w występie oraz do wspólnych żartów. Byliśmy świadkami niezwykłych czarów. Spektakl był wesoły i oryginalny.

 • Bal Jesieni w przedszkolu

  Bal Jesieni w przedszkolu - Obrazek 1

  22 października dzieci z oddziału przedszkolnego "Misie" wzięły udział w Balu Jesieni. Wszystkie przedszkolaki miały w tym dniu piękne, kolorowe, jesienne stroje. W trakcie balu dzieci uczestniczyły w konkursach, rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej, za które zdobywały odznaki. Pod koniec imprezy odbył się słodki poczęstunek, a każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal i dyplom za udział w Balu Jesieni. To był bardzo udany dzień, który pozostanie w pamięci maluszków na długo. 

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

  12 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa V, wraz z wychowawcą (Magdaleną Guzow),  przygotowała apel, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się krótką przemową p. Dyrektor szkoły – Anity Szymuli.

   Następnie głos zabrał Wójt Gminy Malbork – p. Marcin Kwiatkowski, który złożył życzenia wszystkim zebranym , a szczególnie uczniom klasy pierwszej (dla nich przygotowana była słodka niespodzianka).  

  W części artystycznej klasa piąta w formie wierszowanej złożyła życzenia nauczycielom        i wszystkim pracownikom szkoły, a uczniom  klasy pierwszej rozdała własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Uczniowie rozdali upominki w formie kwiatów samodzielnie wykonanych  podczas zajęć plastycznych. (pod czujnym okiem p. Alicji Walendziak).

  Dzień ten był ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej. P. Małgorzata  Pawłowska przygotowała taneczny pokaz pierwszaków, który wywołał  ogromny aplauz wśród widowni.

  Przy wyjściu z sali na wszystkich czekała słodka niespodzianka  - lizaki.

 • WIZYTA PIELĘGNIARKI

                         WIZYTA PIELĘGNIARKI - Obrazek 1                     

  W dniu 10.10.2018 r. zawitała do klas 1-3 pielęgniarka z gabinetu dentystycznego – Pani Olga Lipińska, która wprowadziła dzieci w świat profilaktyki dbania o jamę ustną. Zwróciła uwagę na konieczność dbania o zęby, a co dalej idzie o nasze zdrowie. W bardzo interesujący i ciekawy sposób przedstawiła techniki mycia zębów różnymi szczoteczkami, zapoznała z prawidłowym odżywianiem i przybliżyła pracę dentysty. Po jej wizycie z pewnością ustawią się kolejki do dentystów w celu kontroli, a mycie zębów będzie samą przyjemnością.

 • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

  ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA – 11.10.2018 r.           ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA - Obrazek 1

  W piękny, słoneczny, jesienny dzień (11.10.2018 r.) klasy 1-3 świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka.  Mogły w przyjaznej atmosferze rywalizować podczas różnorodnych konkurencji,  w których główną rolę grał oczywiście ziemniak 😊 Klasy na czas szukały ukrytych ziemniaków, pokonywały slalom nie upuszczając ziemniaka             z drewnianej łyżki, rzucały ziemniakiem do celu. Również pani Gosia, Asia i Agnieszka musiały pokazać swoje umiejętności          w obieraniu ziemniaków na czas, jak również wzięły udział              w konkursie na najdłuższą obierkę. W ostateczności pierwsze miejsce  w ziemniaczanych rozgrywkach zdobyła klasa pierwsza. Na zakończenie dzieci stworzyły plakaty wesołego ziemniaczka, po czym nastąpiła degustacja upieczonych ziemniaków – było to uwieńczenie całego Święta. Zabawa była przednia, a dzieciaki nie mogą się doczekać kolejnej podobnej atrakcji.

 • Wycieczka do Krakowa

  W dniach 26 - 28 września uczniowie klasy VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Podczas wyjazdu oprócz zabytków Krakowa zwiedzili również sanktuarium na Jasnej Górze oraz Wieliczkę. Koszty podróży zostały pokryte ze środków Gminy Malbork.

   

  Wycieczka do Krakowa - Obrazek 1

 • PRÓBNA EWAKUACJA

  PRÓBNA EWAKUACJA

  Szanowni rodzice

  w dniu 13 września 2018 r. (czwartek) zostanie przeprowadzona w szkole próbna ewakuacja uczniów w celu przećwiczenia procedur w sytuacji zagrożenia pożarem.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

  serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie

  roku szkolnego 2018/2019

  w poniedziałek 03 września 2018 r. na godzinę 9.00

   

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

 • Ogłoszenie w sprawie przyznania stypendium na rok szkolny 2018/2019

 • Zajęcia adaptacyjne

  Szanowni Rodzice,

  zajęcia adaptacyjne dla dzieci,

  które rozpoczynają przygodę z przedszkolem,

  odbędą się w dniach 20 - 31 sierpnia w godzinach 8:00 - 12:00.

  Serdecznie zapraszamyZajęcia adaptacyjne - Obrazek 1

 • Stypendia Wójta Gminy Malbork

  W dniu 20 czerwca 2018 r w Szkole Podstawowej w Gminie Malbork odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych naukowych i sportowych dla najlepszych uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Z naszej szkoły wyróżnionych zostało 19 uczniów za wyniki w nauce oraz 5 uczniów za osiągnięcia sportowe.

  Serdecznie GratulujemyStypendia Wójta Gminy Malbork - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Malborskiej
  ul. Moniuszki 24
  82-200 Malbork
 • kontakt telefoniczny w godzinach pracy szkoły 55 272 29 47

Galeria zdjęć