Zajęcia dodatkowe dla uczniów naszej szkoły:

ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE

(TERAPIA PEDAGOGICZNA)

Terapią pedagogiczną objęci są uczniowie z klasy I - VIII, którzy posiadają stosowne zalecenia w opinii z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Terapia pedagogiczna prowadzona jest w formie grupowej – liczba uczestników zajęć wynosi od dwóch do pięciu osób. Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w szkole przybierają zazwyczaj charakter zajęć wyrównawczych. Prowadzą je nauczyciele, posiadający przygotowanie do tej formy terapii.

Cele ogólne:

1. Stymulowanie i usprawnianie funkcji psychomotorycznych dziecka.

2. Wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach uczniów.

3. Eliminowanie niepowodzeń szkolnych oraz ich emocjonalnych konsekwencji.

4. Dostrzeganie uzdolnień dziecka.

5. Usuwanie przeszkód adaptacyjnych ucznia w środowisku szkolnym.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazek nauka

ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA POLSKIEGO KL. IV - V

Program zajęć wyrównawczych jest przeznaczony dla uczniów z klasy czwartej i piątej szkoły podstawowej, którzy z różnych powodów mają trudności w opanowaniu podstawowych wiadomości i umiejętności z zakresu nauczania języka polskiego.

Celem zajęć wyrównawczych jest podnoszenie sprawności językowej uczniów, czyli zdobycie przez ucznia praktycznej umiejętności swobodnego i skutecznego posługiwania się językiem w mowie i piśmie. Głównie należy zadbać o właściwe stosowanie słownictwa, związków frazeologicznych, synonimów oraz poprawne budowanie zdań, przemyślane komponowanie całego tekstu, poprawną ortografie i interpunkcję, a także umiejętność odpowiedniego formułowania myśli w zależności od sytuacji komunikacyjnej.

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE W KL.I-III

to zajęcia ruchowe dla dzieci. Nauczyciel stosuje dużą indywidualizację ćwiczeń, ćwiczenia korygujące postawę ciała, ale również ćwiczenia ogólnorozwojowe, zabawy ruchowe z elementami korekcji. Bardzo ważny jest systematyczny udział uczniów w zajęciach oraz codzienne wykonywanie ćwiczeń w domu. Tylko systematyczna praca może zapewnić poprawę postawy, a tym samym sprzyjać zachowaniu zdrowia i doskonaleniu sprawności fizycznej.

KOŁO PLASTYCZNE

Rozwijanie u dzieci uzdolnień i zainteresowań artystycznych oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne.

Kółko plastyczne w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej skierowane jest do uczniów z kl. I i II. Podczas zajęć realizowany jest program, którego założeniem jest budowanie zajęć na aktywności dziecka oraz na jego naturalnej ciekawości i eksperymentowaniu z różnymi materiałami plastycznymi. Program zakłada dostarczenie uczniom pewnej określonej wiedzy na temat zasad komponowania prac plastycznych, możliwości wyrazu niektórych środków, ale umożliwia też indywidualny, spontaniczny proces tworzenia.

Znalezione obrazy dla zapytania przybory plastyczne obrazek

GRY I ZABAWY LOGICZNE

Główne cele programu:

• zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań matematycznych
• umożliwianie uzyskania wiedzy o wyższym poziomie trudności, zgodnie z rozwojem intelektualnym i uzdolnieniami,
• wyzwalanie twórczej aktywności,
• promowanie koła jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego,

Zajęcia skierowane są do uczniów z klasy III. Treści programu koła matematycznego dostosowane są do wieku, możliwości, potrzeb i zainteresowań uczniów. Dzieci grają w planszowe gry logiczne, strategiczne, mają również możliwość korzystania z gier on-line. Sprawdzają przy tym swoje umiejętności rachunkowe, konstrukcyjne i wiele, wiele innych.

Znalezione obrazy dla zapytania matematyka obrazek

PRZYGOTOWANIE DO TESTÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, JĘZYKA POLSKIEGO I MATEMATYKI DLA UCZNIÓW Z KLASY ÓSMEJ

Nauczyciele pomagają krok po kroku wyćwiczyć umiejętności sprawdzane na egzaminie poprzez kompleksowe powtórki materiału. Ósmoklasiści rozwiązują zadania typu egzaminacyjnego: otwarte i zamknięte. Omawiane są strategie egzaminacyjne do każdej z pięciu części egzaminu. Rozwiązywane są również przykładowe arkusze egzaminacyjne.