• Cyrk Szok

    Niezły cyrk! 29 kwietnia do naszej szkoły zawitała fantastyczna grupa cyrkowa o nazwie Szok. Sztuczki magiczne, akrobacje, zabawne pokazy, fantastyczne animacje dla dzieci, a nawet prawdziwy wąż - to tylko niektóre punkty tego niesamowitego show. Dzieci były zachwycone! To była wspaniała rozrywka, która przyniosła dużo śmiechu i wiele uśmiechów wśród naszych dzieci. To był bardzo pozywny szok dla wszystkich dzieci!

  • Marzec i kwiecień w świetlicy szkolnej

    Marzec i kwiecień to miesiące, w których tematyka zajęć świetlicowych dotyczyła głównie przyrody oraz tradycji związanych z Wielkanocą. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Powstały również własnoręcznie wykonane świąteczno-wiosenne ozdoby i dekoracje. W marcu obchodziliśmy również Dzień Świętego Patryka oraz Dzień Teatru. Kwiecień upłynął nam pod hasłem: ,EKOLOGIA’’, rozmawialiśmy o roślinach i zwierzętach, konieczności ich ochrony oraz poznaliśmy poszczególne ich gatunki. Dzieci zastanawiały się również, w jaki sposób mogą pomóc naszej planecie. W kwietniu obchodziliśmy także święto Światowego Dnia Ziemi. W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia tematyczne z okazji Dnia Ziemi.

    Wspólnie wykonaliśmy plakaty, które będą przypominały nam o tym, jak ważna jest dla nas nasza planeta Ziemia.

  • Z kulturą mi do twarzy

    NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT ZA UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWM PROJEKCIE ,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY’’

    EDYCJA IV

    ROK SZKOLNY 2023/2024

    W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w Międzynarodowym  Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. 

    Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023 / 2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10). Celem projektu było między innymi promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno, rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką, kształtowanie empatii i szacunku wobec osób niepełnosprawnych. Projekt składał się z czterech modułów: W krainie muz; Tu jest moje miejsce; Kocham, lubię, szanuję; Kultury świata. W każdym z modułów do wykonania było kilka zadań.

    Poprzez praktyczne działania dzieci poznały piękno naszego regionu i kraju, jego tradycje i obyczaje. Projekt miał bardzo pozytywny wpływ na rozwój społeczny, emocjonalny i edukacyjny dzieci. Zadania były dobrane odpowiednio do każdej grupy wiekowej, dzięki czemu mogli w nim uczestniczyć zarówno młodsi i starsi uczniowie. Realizowaliśmy je głównie w świetlicy szkolnej.  Dziękuję również za włączenie się do projektu Paniom: Annie Jarzynce, Agnieszce Szczypior i Alicji Walendziak.

    Paulina Rabażyńska

  • Wizyta w Szkole Muzycznej w Malborku

    W dniu 24.04.24 r. dzieci z "Zerówki" oraz uczniowie z klas I-III odwiedziły Szkołę Muzyczną w Malborku. Miały okazję uczestniczyć w koncercie, który miał na celu przybliżyć piękno muzyki poważnej. W sposób bardzo ciekawy i zrozumiały poznały różne instrumenty, ich budowę i dźwięk. Wspólnie śpiewały i bawiły się podczas występów uczniów tej szkoły. Może niedługo nasi uczniowie zagrają dla nas :)

  • Pyszne zapiekanki

    Tym razem w klasie 2 uczniowie przygotowywali pyszne zapiekanki z serem, szynką i pieczarkami, które piekli w piekarniku. Celem zajęć było wykorzystanie starszego pieczywa i niemarnowanie żywności. Starszy chlebek dzieci moczyły w jajku i smażyły na oleju. Było smacznie i zdrowo :)

  • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Chrońmy naszą planetę"

    24.04.2024r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym dla przedszkolaków pt. „Chrońmy naszą planetę”. Jury wyłoniło zwycięzców, oraz wyróżniło następujące dzieci:

    I miejsce – Aleksandra Zaleska

    II miejsce – Małgorzata Proć

    III miejsce – Leon Wichert

    Wyróżnienia: Wiktor Skrzypek, Kacper Beger, Luiza Paszkowska, Blanka Baranik, Honorata Jastrzębska, Helena Narloch, Maja Potuczko.

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i cieszymy się, że konkurs spotkał się z takim zainteresowaniem, gdyż wpłynęło dużo pięknych prac.

    Gratulujemy!

    Zapraszamy do galerii zdjeć.

  • II miejsce naszych młodych sportowców

    Sport uczy odpowiedzialności, kształtuje osobowość. Sport uczy zasad fair play i dyscypliny, radzenia sobie z emocjami, jakie niosą za sobą pierwsze sukcesy i porażki, a w przypadku gier zespołowych uczy współpracy w grupie. W duchu sportowej rywalizacji 23.04.2024r. przebiegały zawody sportowe w piłkę nożną klas I-III. W ramach XXVII Igrzysk Żuławskich 6 zespołów rywalizowało w SP w Starym Polu. Nasza reprezentacja w składzie: kpt.Marcel Wiśniewski, Alan Wiśniewski, Tomasz Płoszaj, Leon Grykin, Jan Wolski, Jan Borzymski, Szymon Dymerski, Eliza Rupińska, Szymon Tutlewski zajęła II miejsce w turnieju.

    Gratulacje!

     

  • Międzygminny konkurs historyczny

    W Międzygminnym konkursie historycznym zajęliśmy 3 miejsce.

    Udział brali uczniowie klasy siódmej: Franciszek Drzewiecki i Marcel Jeżewski.

    Gratulujemy! :)

  • Innowacja "Reading is magic"

    W świetlicy szkolnej po raz kolejny odbyły się zajęcia z innowacji pedagogicznej ,,Reading is magic’’. ,,CINDERELLA’’- to kolejna książeczka, którą przeczytaliśmy. Ćwiczyliśmy głośne czytanie po angielsku, poznaliśmy nowe słówka oraz wykonaliśmy różne zadania i ilustracje, które zostały umieszczone na plakacie.

    Paulina Rabażyńska

  • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

    Informujemy, że fotograficzny konkurs „Wielkanoc w obiektywie” został rozstrzygnięty. Dwa pierwsze miejsca otrzymały: uczennica klasy 3 – Julia Mulcan oraz uczennica klasy 1 – Nicola Michalska, drugie miejsce trafiło do Julii Zdrojewskiej z klasy pierwszej.

    Gratulujemy!!!!

  • Kolorowe desery z galaretek

    Tym razem w ramach zajęć technicznych uczniowie klasy 2 wykonali pyszne galaretki z bitą śmietaną. Dzieci przygotowywały galaretki według przepisu. Okazało się, że to doskonała okazja do zapoznania dzieci z właściwościami żelatyny oraz kształtowania cierpliwości podczas oczekiwania na efekt końcowy, czyli ścięcie galaretki.

    Kolejne etapy pracy były dla małych kucharzy prawdziwą frajdą. Wszystkie dzieci chętnie przygotowywały desery ozdabiały różnymi dodatkami: posypkami, owocami, bitą śmietaną, ciasteczkami, sosami itp. Na koniec dzieci same skosztowały własnoręcznie wykonane desery, nawet z dokładką.

  • Higiena cyfrowa

    Podczas lekcji informatyki uczniowie klas 4-8 rozmawiali na temat higieny cyfrowej. Od 4 do 8 marca odbył się w naszej szkole „Challenge- ograniczamy korzystanie z telefonów komórkowych”. Uczniowie codziennie zapisywali na kartkach ile czasu korzystali z telefonów komórkowych. Młodzież wyciągnęła wnioski, że rzeczywiście spędza dużo czasu przed telefonami.

    Z raportu „Nastolatki 3.0”, NASK-PIB 2023 młodzież niemal czterokrotnie dłużej niż ich rodzice korzysta z Internetu. 8 lat i 5 miesięcy to wiek, w którym przeciętne dziecko dostaje telefon z dostępem do Internetu. Większość nastolatków deklaruje, że rodzice nie ustalają z nimi żadnych zasad korzystania z Internetu, a jednocześnie niemal 60% rodziców deklaruje, że takie zasady ustala. Niemal 40% nastolatków doświadczyło wyzwisk w sieci, co czwarty deklaruje, że był ośmieszany lub poniżany.

    Więcej na stronie: Cyfrowy Start.

    Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ankiety przeprowadzonymi w naszej szkole.

  • Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

    Zapraszamy dzieci z grup przedszkolnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Chrońmy naszą planetę”.

    Głównym celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród przedszkolaków oraz świętowanie Dnia Ziemi.

    Szczegóły konkursu poniżej.

  • Klasy 1-3 na Żywej Lekcji Biologii

    Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w niezwykle ciekawej Żywej Lekcji Biologii, która odbyła się w Szkole Łacińskiej. Była to ogromna dawka interesującej wiedzy o gadach i płazach z możliwością obejrzenia ich na żywo, dotknięcia i pogłaskania. Dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta w restauracji McDonald's. To był fantastyczny dzień!

  • Bezpieczni na drodze

    W ramach konkursu plastycznego „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w naszej szkole odbyło się spotkanie Policjantów z uczniami klasy pierwszej i drugiej. Policjanci przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drogach i chodnikach. Okazało się, że dzieci w tym temacie nie mają sobie równych – znały odpowiedzi na prawie wszystkie pytania funkcjonariuszy. Spotkanie minęło w super atmosferze, dzieciaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach, a w nagrodę każdy otrzymał opaskę odblaskową, która wywołała wiele pozytywnych emocji. Teraz czeka nas tylko rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, który polega na zaprojektowaniu odblasku. Z niecierpliwością czekamy na laureatów.

     

  • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,WIOSENNE PRZEBUDZENIE’’

    W naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny: ,,Wiosenne przebudzenie’’. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas 1-3. Wszystkie prace były piękne!!!

    1 miejsce zajęła Kinga Styrna oraz Aleksandra Borzymska

    2 miejsce- Szymon Tutlewski oraz Patrycja Jasińska

    3 miejsce- Mateusz Szczepański oraz Jan Borzymski.

    Dyplomy oraz upominki za udział otrzymali również pozostali uczestnicy: Rafał Grodek, Oliwia Matysiak, Iga Kuźmicz, Tomasz Płoszaj, Nicola Michalska, Amelia Robaczek, Julia Zdrojewska.

    Serdecznie gratulujemy!

    Panie: Paulina Rabażyńska, Agnieszka Główczewska

  • Spartakiada Integracyjna

    W kwietniu przypada Dzień Świadomości Autyzmu.  Z tej okazji nauczycielki naszej szkoły postanowiły zorganizować  Spartakiadę Integracyjną. Panie zaprosiły wychowanków z SORW w Malborku oraz uczniów z naszej szkoły. Nauczycielki przygotowały zadania dla zawodników oraz zabawy sportowe. Dzieci musiały rozpoznawać smaki, próbując owoców, warzyw, przypraw.  Poprzez dotyk rozpoznawały różne przedmioty. Wiele trudności, ale i radości  sprawiło im malowanie  kredkami w za dużych rękawicach oraz wydobywanie kamyków  z ryżu. Po krótkiej przerwie odbyły się zawody sportowe, które wywołały wiele emocji i uśmiechu.  Rywalizacja przebiegała w duchu „fair play”, nie było wygranych, ani przegranych. Nauczycielki zaprosiły również gości: wójta gminy Malbork - Marcina Kwiatkowskiego, dyrektora GOKSRTiZ  - Bartosza Błachuta oraz dyrektorkę SORW - Różę Banasik –Zarańską. Na zakończenie każdy zespół  otrzymał  nagrody niespodzianki i dyplomy. Cała impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Spartakiada okazała się sukcesem. Dziękujemy wszystkim sponsorom i rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję.

    Organizatorki:  ANNA JARZYNKA, AGNIESZKA SZCZYPIOR

  • „SZYBCY I WŚCIEKLI”, CZYLI MALBORSKI DZIEŃ PRĘDKOŚCI

             W dniu 27 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Malborku odbył się konkurs dla uczniów klas VII i VIII „Szybcy i wściekli”, którego celem było rozwijanie kreatywności uczniów, zainteresowanie naukami ścisłymi oraz prezentowanie swoich pasji.

    Konkurs składał się z dwóch segmentów, podczas których zawodnicy wykonywali modele bolidów wyścigowych oraz przygotowywali prezentacje multimedialne na temat swojej drużyny.

    Komisja konkursowa wyłoniła zespół, który najlepiej poradził sobie z dwoma zadaniami.

    Każdą szkołę reprezentowały drużyny składające się z 5 osób. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Szychalewska, Lena Wichert, Bartek Empel, Tomek Jażyna i  Aleksander Thiede, którzy zajęli zaszczytne II miejsce!

    Wielkie gratulacje! Jesteśmy z Was dumni!

  • Innowacja

    W ramach lekcji przyrody i zajęć technicznych w klasie 2 odbyły się innowacje. Dzieci wyznaczały kierunki świata na papierze. Wykonywały wiatromierz z patyczka i bibuły. Następnie z zastosowaniem kompasu wyznaczały kierunki świata. Potem ustawiały swoje wiatromierze zgodnie z kompasem i odczytywały kierunek wiejącego wiatru. Zabawy i radości było co niemiara.

  • Innowacje w klasie 2

    Uczniowie założyli hodowlę rzeżuchy i owsa. Wysiały nasiona do pojemników wypełnionych ziemią lub watą.

    Większość doniczek ustawiły na parapecie, kilka postawiły na szafce z dala od słońca. Codziennie podlewały rzeżuchę i owies, obserwowały  jak się zmieniają. Zauważyły, że rzeżucha w pojemnikach postawionych z dala od słońca jest słabiej wybarwiona i skierowana do światła słonecznego. Najładniej rzeżucha i owies rośnie na ziemi - ma nie tylko wodę, światło, ale i składniki mineralne z podłoża.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Malborskiej
    ul. Moniuszki 24
    82-200 Malbork
  • kontakt telefoniczny w godzinach pracy szkoły 55 272 29 47

Galeria zdjęć