Profil szkoły

W miejscowości Nowa Wieś Malborska w zabytkowym  piętrowym budynku, wokół którego rośnie wiele starych drzew, mieści się nasza szkoła podstawowa. Swoją działalność rozpoczęła tuż po II Wojnie i we wrześniu przyjęła pierwszych uczniów.

Na parterze "starego" budynku znajdują się pracownie tematyczne: humanistyczna, przyrodnicza, matematyczna i chemiczna. Pomieszczenia wyposażone są w niezbędne pomoce dydaktyczne, uzupełniane                     i wzbogacane z każdym rokiem. W oddzielnym budynku znajduje się klasa „O”, oddziały przedszkolne oraz

klasy I-III.

Rozbudowa budynku sali gimnastycznej.

Rozbudowa budynku sali gimnastycznej rozpoczęła się we wrześniu 2019 r. Do istniejących 2 sal lekcyjnych oraz sali gimnastycznej dobudowano 4 sale lekcyjne, rozbudowano zaplecze sali gimnastycznej o pomieszczenia socjalne i sanitarne. Łącznie dobudowano 541 m2. W ramach inwestycji wyremontowana została też “stara” część budynku, łącznie z salą gimnastyczną. W całym obiekcie ułożona została nowa instalacja elektryczna i grzewcza. Prace budowlane zakończono 31 lipca 2020 r. Od 01.09.2020 naukę w nowym budynku rozpoczęło 69 dzieci z klas I – III oraz 37 dzieci z „0” i grupy przedszkolnej„ Misie”. Koszt rozbudowy wraz z wymaganymi projektami, pozwoleniami i procedurami odbioru poniosła w całości gmina Malbork - około 3 mln zł. Rozbudowa firma: Kamaro sp. z o.o. Sp.k.

Pomieszczenia administracyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, pokój psychologa, pedagoga, biblioteka szkolna oraz świetlica szkolna mają swoje miejsce w "starym" budynku. Na  piętrze znajduje się też zmodernizowana niedawno pracownia komputerowa, z której korzystają wszyscy uczniowie w ramach zajęć komputerowych i częściowo świetlicowych.

W drugim budynku szkoły mają swoje pomieszczenia pozostałe klasy nauczania zintegrowanego, oddziały przedszkolne, zerówka, gabinet logopedy, gabinet do zajęć terapeutycznych. Znajduje się tu sala gimnastyczna, wykorzystywana podczas zajęć lekcyjnych i popołudniowych.

Zajęcia w naszej szkole odbywają się w godzinach 8.00 - 15:10. Poza obowiązkowymi lekcjami uczniowie mogą korzystać z zajęć dodatkowych, których oferta jest dostosowywana corocznie do potrzeb naszych dzieci. Są to zajęcia wyrównawcze oraz rozwijających uzdolnienia. W klasie „0” i oddziałach przedszkolnych, oprócz tradycyjnych zajęć dydaktycznych, prowadzone są zajęcia dodatkowe z języka angielskiego.

Uczniowie klas starszych uczą się dwóch języków, jako podstawowego języka angielskiego i dodatkowego języka niemieckiego. Część zajęć językowych odbywa się z podziałem na grupy.

Większość naszych uczniów dowożonych jest do szkoły z terenu gminy Malbork, dużą grupę stanowią dzieci mieszkające w Nowej Wsi, Dąbrówce Malborskiej, Jurkowicach, Czerwonym Dworze, Lipowcu, Grzymałach i Łabuniu.

W szkole funkcjonuje świetlica, która zapewnia opiekę naszym dzieciom od godz.7:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej placówki!