Kim jest żołnierz, czym się zajmuje? Co to jest patriotyzm, lojalność, odwaga, dyscyplina, odpowiedzialność, męstwo? O tym i o wielu innych sprawach związanych z zawodem żołnierza rozmawialiśmy z Panem Sławkiem. Dziękujemy za wizytę :)
Uczniowie klasy 1b mieli okazję poznać bajkę o Czerwonym Kapturku w zupełnie nowej odsłonie. Znana bajka w formie wesołej rymowanej parafrazy z barwnymi ilustracjami autorstwa pani Małgosi porwała dzieci do baśniowego świata, w którym wydarzyć się może wszystko. Celem inicjatywy było rozwijanie wyobraźni czytelniczej u dzieci oraz rozbudzanie w nich miłości do książek. Czytanie bajek dzieciom to zarówno nauka, jak i niesamowita zabawa. W czasach, gdy dziecięcy świat został zdominowany przez kulturę audiowizualną oraz nowoczesne technologie, jeszcze bardziej powinniśmy pamiętać o dobrodziejstwach płynących z codziennego czytania dzieciom.
Własnoręcznie przygotowane gofry to zdrowy deser, mający wiele zalet smakowych. Można je udekorować na różne sposoby. Oto nasze propozycje.
We wtorek 3 czerwca, uczniowie klasy drugiej wzięli udział w wyjściu edukacyjnym do Szkoły Łacińskiej w Malborku, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt. „Czerpanie papieru i kaligrafia”. Zajęcia miały charakter praktyczny i były ciekawym uzupełnieniem treści zawartych w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej.
Podczas warsztatów dzieci miały okazję samodzielnie czerpać papier oraz spróbować swoich sił w sztuce kaligrafii, poznając przy tym dawne techniki pisarskie i historię papieru. Zajęcia nie tylko rozwijały zdolności manualne i kreatywność, ale także przybliżyły uczniom, w jaki sposób powstawały książki i dokumenty przed wynalezieniem druku.
Po zakończonych warsztatach uczniowie udali się na krótki spacer wokół "naszego" zamku krzyżackiego.
To inspirujące wyjście na długo pozostanie w pamięci uczniów!
Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci czekają na niego z niecierpliwością, bo to czas zabawy, radości i niespodzianek. W ogrodzie przedszkolnym organizowane są różne zabawy i atrakcje. Dzieci tańczą, śpiewają i bawią się w sali przedszkolnej.
Nie zabrakło też słodkich smakołyków. Dzień Dziecka to idealny moment, by dzieci poczuły się wyjątkowo, a ich uśmiech był najlepszym prezentem dla wszystkich nauczycieli.
30 maja zakończyliśmy akcję prozdrowotną, której celem było wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3. Wielu uczniów przez cały tydzień przynosiło warzywa i owoce do szkoły, sugerując się rymowanymi wskazówkami z wierszyka pani Małgosi. Okazało się, że kanapka z ogórkiem jest całkiem smaczna, a i szpinak jako dodatek do śniadania również nie jest taki straszny, jak go malują. Liczymy na to, że nasza akcja zachęci dzieci i rodziców do sięgania po owoce i warzywa jeszcze częściej niż dotychczas. Bądźmy świadomi tego, co jemy. I pamiętajmy, zdrowie jest najważniejsze!
Z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole wyjątkowy mecz siatkówki. Drużyna dziewcząt - kapitan Alicja Ilasz oraz drużyna chłopców - kapitan Mateusz Zawada podczas wspólnej zabawy, integracji i zdrowej rywalizacji, spędzili wspólnie czas. Nie brakowało ciekawych akcji i głośnego kibicowania. Cheerleaderki z klasy III zagrzewały drużyny do walki. Taniec przeplatany elementami akrobatyczno-gimnastycznymi w wykonaniu grupy przygotowanej przez Panią Joannę Bednarz na długo zapadnie w naszej pamięci. Ten dzień spędziliśmy miło, uznając prawa dzieci do wypoczynku i czasu wolnego, do uczestnictwa w zabawach i zajęciach rekreacyjnych oraz do nieskrępowanego uczestnictwa w życiu kulturalnym i artystycznym.
Dzień Dziecka to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok. Uczniowie klasy 4 mieli okazję ten dzień świętować już od środy - wspólnym wyjściem do Mediateki na gry planszowe, a w czwartek wyjściem do Szkoły Łacińskiej na spektakl teatralny "Hollywood i Oscary". W piątek Panie serwowały uczniom przepyszne gofry oraz słodki poczęstunek od rodziców.
30 maja świętowaliśmy Dzień Dziecka w naszej szkole. Dzieci z klas 1-3 spędziły beztroski czas na kocykach na szkolnym boisku, zajadając ulubione łakocie i lody oraz puszczając bańki mydlane. Dzieci miały również okazję wybiegać się na orliku oraz podczas swobodnych zabaw ruchowych na trawie. Niech ten szczególny dzień przypomni nam wszystkim, aby każdego dnia pamiętać o prawach dzieci oraz dbać o ich najważniejsze potrzeby: miłości, bliskości i spędzania czasu na wspólnych zabawach. Pamiętajmy, że szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci to piękniejszy świat!
W środę 28 maja drugoklasiści wybrali się na łąkę w poszukiwaniu ziół oraz innych łąkowych roślin. Wcześniej dowiedzieli się, jakie magiczne właściwości oraz szerokie zastosowanie mają zioła w lecznictwie i kosmetyce. Niektóre z nich wzmacniają odporność, leczą przeziębienia, a niektóre łagodzą dolegliwości żołądkowe.
Dodatkowo uczniowie mogli poobserwować owady żyjące na polach i łąkach – wykorzystali do tego lupy. Było przy tym wiele zabawy i uśmiechu. Dzieci były bardzo ciekawe i z wielkim zainteresowaniem wyszukiwały mieszkańców łąki.
Po powrocie do szkoły każdy mógł wykonać swój mały zielnik z roślin zebranych podczas spaceru.
Klasa 1a podczas pobytu na wycieczce w stajni "Iskra" spędziła dzień pełen wrażeń. Obcowanie najmłodszych z końmi, w tym jazda konna przynosi wiele korzyści. Pozwala na poprawę sprawności ruchowej, wzmocnienie mięśni, poprawę równowagi oraz stymuluje rozwój emocjonalny i społeczny. Nasi uczniowie mieli okazję doświadczyć tego podczas przejażdżki konnej oraz dzięki możlliwości kontaktu z tymi pięknymi zwierzętami.
Czy zabawa z cieniem może być sztuką? Owszem. Teatrzyk cieni to nie tylko fantastyczna zabawa, ale i forma obcowania ze sztuką teatralną. Zarówno bycie widzem takiej sztuki, jak i jego twórcą przynosi szereg korzyści dla rozwoju artystycznego dziecka, jego wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Uczniowie klasy pierwszej mieli okazję być widzami miniteatrzyku cieni na podstawie parafrazy znajej bajki "O rybaku i złotej rybce" autorstwa pani Małgosi.
Uczniowie klasy III tworzyli świece sojowe. Poznali wosk sojowy oraz uczyli się bezpiecznych, a także ekologicznych metod tworzenia pachnących dekoracji. Podczas wspólnego eksperymentowania z zapachami i barwami dzieci poszerzyły wyobraźnię, a ponadto udoskonaliły zdolności manualne. Efektem były nie tylko oryginalne świece sojowe, lecz także trwała pasja do kreatywnej zabawy.
26 maja w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe święto - Dzień Mamy i Taty, pełne wzruszeń, uśmiechów i dziecięcej radości. To szczególna okazja, by podziękować Rodzicom za ich miłość, opiekę i codzienne wsparcie. Dzieci od wielu tygodni z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do tej uroczystości. Uczyły się wierszyków, piosenek, tańców oraz własnoręcznie wykonały kolorowe laurki i upominki. Podczas występu każda grupa zaprezentowała coś wyjątkowego, a na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali "Sto lat" dla Mam i Tatusiów. Po występie dzieci z dumą wręczały swoim rodzicom prezenty, a uściskom i podziękowaniom nie było końca. Ten dzień pozostanie w pamięci wszystkich jako piękne święto miłości i rodzinnego ciepła.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Uczniowie z klasy III zorganizowali dla swoich mam niespodziankę i wykonali świeczniki metodą dequpage oraz ramkę ze zdjęciem. W ten sposób dzieci mogły wyrazić wdzięczność mamom oraz podziękować za poświęcenie i trud, które włożyły w ich wychowanie. Wszystkim Mamom życzymy zdrowia, pogody ducha, szczęścia i radości. Niech spełnią się Wasze marzenia!
Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Jedno słowo – mama, ileż kryje w sobie treści. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klasy 6 i 7 na lekcji informatyki tworzyli życzenia w poznanych programach.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
W dniu 20 maja w Szkole Podstawowej w Gminie Malbork odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. W szranki ze sobą stanęli najlepsi uczniowie z klas VI - VIII z pięciu szkół. Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań uczniów w kierunku języków obcych, zwrócenie uwagi na rolę poprawności językowej, umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną i pozaszkolną czy podniesienie poziomu wiedzy językowej.
Spośród uczniów klas szóstych nasza uczennica Lena Duma otrzymała wyróżnienie.
Wśród siódmoklasistów najlepszy był Wiktor Krzysztofik, a trzecie miejsce zajęła koleżanka z klasy Wiktoria Gil.
W kategorii klas ósmych pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Empel, a drugie Tomasz Jażyna.
Dyplomy i nagrody wręczyła pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Gminie Malbork Dorota Skibiak oraz organizatorka konkursu, nauczycielka języka angielskiego pani Svitlana Zayonchkovska.
WIELKIE GRATULACJE dla podopiecznych pani Anny Tengowskiej, która przygotowała uczniów do konkursu.
W dniach 14 – 16 maja uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Egzamin składał się z trzech części: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Był to ważny etap w ich edukacji, sprawdzian ich wiedzy i umiejętności, kończący etap szkoły podstawowej. Wszystkim naszym podopiecznym życzyliśmy połamania długopisów.