Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z Języka Angielskiego sesji jesiennej. W kategorii klas V Gabriela Wojciechowska zajęła 10 miejsce, w kategorii klas VII Wiktor Krzysztofik zajął 11 miejsce, natomiast w kategorii klas VIII Franciszek Drzewiecki zdobył 8 miejsce, a Bartłomiej Empel 11 miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom - jesteśmy z Was dumni! :)
Życzymy dalszych sukcesów!
Dzieci z grupy "Zerówka" biorą w tym roku szkolnym udział w projekcie edukacyjnym "Książka (dla) przedszkolaka", nad którym patronat sprawuje miesięcznik "Bliżej Przedszkola". W ramach tego projektu przedszkolaki przyniosły z domu "niepotrzebne" i porzucone na półce książki, które dostały w przedszkolu drugie życie. Dzieci co dwa tygodnie wypożyczają przyniesione przez kolegów i koleżanki książki, do których wykonują piękne ilustracje. Jest to taka nasza mała, grupowa wypożyczalnia książek :) W ten sposób realizujemy również zadania z innowacji pedagogicznej "Bajki, bajeczki dla dzieci z zeróweczki", której głównym założeniem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Wspólne czytanie przynosi dzieciom wiele korzyści, mi.in. pobudza wyobraźnię, poszerza zakres słownictwa oraz wiedzy, wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny, a także stymuluje rozwój mowy i buduje pamięć. Dzieci bardzo chętnie same wybierają sobie książki, cieszą się i czekają na dzień, w którym będą mogły wypożyczyć nowe bajki i bajeczki. Rosną nam ciekawi świata, mali czytelnicy :)
Uczniowie klasy V, po omówieniu książki „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” C.S. Lewisa, przygotowali projekt edukacyjny „Lektura w pudełku”. W pudełku należało umieścić przedmioty, które kojarzą się z bohaterami i wydarzeniami z powieści. Celem projektu było utrwalenie wiedzy o lekturze, promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie kreatywności.
W dniu 06.02.25 r. klasy 1-3 brały udział w Balu Karnawałowym. Imprezę poprowadził DJ Gesek. Dzieci poprzebierały się w kolorowe i przepiękne stroje. Zabaw nie było końca. Oprócz tańca dzieci miały możliwość udziału w konkursach, m.in na najlepszego tancerza, czy konkurs z obręczami. Wszyscy świetnie się bawili - uśmiechy na twarzach same mówią za siebie. Niech karnawał trwa dalej!
Dnia 6 lutego odbył się przedszkolny Bal Karnawałowy, który poprowadził dj Gesek. Gośćmi imprezy były piękne księżniczki, bohaterowie dziecięcych bajek, piłkarze oraz różne zwierzątka, którzy w rytm popularnych hitów bawili się na dzisiejszym balu. Wybrano najlepszych tancerzy, znawców dziecięcych piosenek oraz nagrodzono uczestników konkursu w zabawie "Kto szybszy, ten wygrywa". Dziękujemy wszystkim przebierańcom za udział w dzisiejszym balu, a rodzicom za przygotowanie pięknych strojów :)
Zapraszamy do galerii zdjęć.
W środę 5 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klasy siódmej i ósmej. Zajęcia przebiegały w trzech różnych grupach tematycznych. Uczniowie zapoznali się ze sposobem wyizolowania DNA z truskawki. Ponadto, w sposób praktyczny wykonali maść i krem. Zapoznali się z metodą ręczną wytwarzania tabletek. W trzecim panelu mikrobiologicznym, samodzielnie wykonali posiewy bakterii. Mieli też możliwość obserwacji pod mikroskopem wyhodowanych wcześniej kolonii bakteryjnych, które zostały pobrane z takich miejsc jak gąbka do mycia, but , telefon komórkowy.
Zajęcia prowadzone były przez wykładowców z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy przygotowali tematykę zajęć oraz udostępnili nam cały sprzęt laboratoryjny. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w zakresie prezentowanych treści, co udowodnili podczas pisanych testów. Wykazali duże zainteresowanie i zaangażowanie w prowadzone doświadczenia, a ponadto dobrze się bawili.
Klasy druga i trzecia, w środę 05.02.25 r. pojechały do Teatru Miniatura w Gdańsku na spektakl pt. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz".
Spektakl był wielkim przeżyciem dla dzieci. Prawdziwa scena, prawdziwi aktorzy wywarli ogromne wrażenie na widowni. Przedstawienie opowiadało o tym, że mieszkająca na szarych polach Kansas Dorotka marzy o innym, kolorowym życiu. Jedyną ucieczką od codzienności jest wirtualny świat internetu. Dorotka niespodziewanie trafia do Krainy Oz, niesamowitego świata wykreowanego przez nastolatka. W podrózy towarzyszyli jej trzej przyjaciele – Strach na Wróble, który nie ma rozumu, Blaszany Drwal pozbawiony serca i tchórzliwy Lew.
Spektakl oglądalo się wyśmienicie. Napewno podobnych wyjazdów będzie więcej.
Przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego "Portret mojej Babci i Dziadka" zorganizowanego przez p. Agnieszkę Szczypior i Annę Jarzynkę.
Jury w składzie: wicedyrektor szkoly p. Alicja Walendziak, p. Joanna Podlasińska, p. Magdalena Kamińska dokonało werdyktu:
I miejsce - Nicola Michalska, kl. 2
II miejsce - Aleksandra Borzymska, kl. 2
III miejsce - Iga Kuźmicz, kl. 2
Wyróżnienia otrzymały:
Nadia Nazaruk oraz Kinga Styrna.
Dziewczynkom wręczone zostały dyplomy i nagrody, pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy z małymi upominkami.
Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Dnia 30.01.2025r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach Innowacji pedagogicznej pt.,,Sensoryczne Misie - zabawy zmysłami".
Wprowadzeniem do zajęć było wysłuchanie wiersza pt.,,Zły humorek" oraz tworzenie wypowiedzi do czytanego tekstu. Przedszkolaki porozmawiały na temat związany ze złością oraz poznały sposoby jak sobie z nią radzić. Podczas zajęć dzieci wykonały gniotki, które pomagają wyciszyć się w chwilach gniewu. Dzieci samodzielnie wsypywały mąkę do balonów (wykorzystując lejki) oraz ozdabiały swojego ,,przyjaciela". Zabawa była świetna. ;)
W pierwszym półroczu roku szkolnego 2024/25 uczniowie klasy drugiej mieli możliwość uczestniczenia w kółku plastycznym. Celem ogólnym zajęć było rozwijanie u dzieci uzdolnień i zainteresowań artystycznych oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne. Dodatkowo podczas zajęć realizowany był program innowacyjny pt.: „Terapia ręki przez sztukę” przygotowany przez Agnieszkę Szczypior oraz Annę Jarzynkę. Podczas tych zajęć dzieci wykonywały różne aktywności plastyczne, które angażowały jednocześnie kilka zmysłów. Wykonały m. in. jeża z masy solnej, kule musujące do kąpieli, czy bałwanka metodą stemplowania. Podczas zajęć kołka plastycznego wykonywali prace płaskie, przestrzenne, z papieru oraz innych materiałów plastycznych. Tradycyjnie, jak co roku, dzieci przygotowały również upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej – samodzielnie wykonały zakładki ze zgrzanych słomek dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Każde zajęcia były powodem do twórczej aktywności, która wywoływała same pozytywne emocje.
W drugim semestrze do zajęć zapraszamy uczniów z klasy trzeciej.
W naszej szkole od początku roku szkolnego, w każdą środę odbywały się zajęcia kółka zainteresowań „Gry i zabawy logiczne”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy trzeciej.
Podstawowymi celami zajęć były: zachęcanie dzieci do podejmowania różnorodnych działań matematycznych, umożliwianie uzyskania wiedzy o wyższym poziomie trudności, zgodnie z rozwojem intelektualnym i uzdolnieniami, wyzwalanie twórczej aktywności, wdrażanie do logicznego myślenia, samodzielności, samokontroli i samooceny, jak również zdobywanie umiejętności współpracy z rówieśnikami.
Na zajęciach dzieci rozwiązywały testy, rebusy i krzyżówki matematyczne. Grały w gry planszowe, jak również je konstruowali – co było wielką dla nich przygodą i wyzwaniem. Bardzo zaangażowały się w ten projekt. Korzystały również z gier on-line. Tradycyjnie dużą popularnością stał się quiz Kahoot. Uczestnicy bawili się także w kodowanie, korzystając z gry zakupionej w ramach Laboratorium Przyszłości.
W przyszłym semestrze zajęcia będą kontynuowane.
Uczniów klasy 1a odwiedził Pan Jakub, który uprawia triathlon. Podczas spotkania przybliżył dzieciom tajniki tej niezwykle ciekawej dyscypliny sportowej, która angażuje całe ciało, a dodatkowo poprawia nasze samopoczucie. Regularny i różnorodny trening fizyczny przekłada się na zdolność koncentracji, a to korzystnie wpływa na naukę. Może kiedyś któryś z naszych uczniów zostanie triathlonistą? :)
Drogie Babcie i Dziadkowie!
Z okazji Waszego święta życzymy Wam
dużo zdrowia,
dobrego samopoczucia, miłości oraz tego,
by każdy dzień przynosił Wam
uśmiech i radość!
Dzieci z grupy przedszkolnej ,,Misie" odbyły zajęcia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Kolorowe Uczucia Gucia".
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z kolejną przygodą jednorożca Gucia, który był smutny. Przedszkolaki uczyły się określać swoje uczucia oraz opowiadały o powodach smutku. Na zakończenie dzieci wykonały ćwiczenia oddechowe oraz wykonały pracę plastyczną. ;)
Dnia 17 stycznia odbyło się wręczenie nagród dzieciom z grupy "0" za udział w konkursie plastycznym pt. "Kartka dla babci i dziadka". Wybór zwycięzców nie był łatwy, gdyż wpłynęło 17 prac konkursowych. Jury zdecydowało przyznać dodatkowo cztery wyróżnienia. O to wyniki:
I miejsce - Antosia Skupińska
II miejsce - Oliwia Zakrzewska
III miejsce - Honorata Jastrzębska
Wyróżnienia:
Jakub Wolski
Dawid Cedro
Róża Zdrojewska
Wiktor Skrzypek
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki, a nagrodzeni artykuły plastyczne oraz pamiątkowe dyplomy.
Dziekuję za tak liczny udział w konkursie i gratuluję pomysłowości w wykonaniu oryginalnych prac oraz zdobytych miejsc i wyróżnień :)
Organizator: Joanna Podlasińska
Zapraszam uczniów klasy 1b do wzięcia udziału w konkursie recytotorskim pod hasłem: "Z Brzechwą za pan brat".
Konkurs odbędzie się 24 stycznia 2025 roku.
Organizatorka konkursu - Małgorzata Jastrzębska
Regulamin:
Zapraszmy do udziału w konkursie plastycznym
pt. "Portret mojej Babci i Dziadka" :)
Regulamin: