8 maja klasa VI uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Wydział Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej, która polegała na odnalezieniu miejsc zaznaczonych na kartach pracy. Uczniowie podzieleni na grupy odkrywali tajemnice zamku. Rozwiązywali łamigłówki i uczyli się współpracy. Obejrzeli również wystawę związaną z Hołdem Pruskim. Ostatnim punktem naszej wycieczki były warsztaty rzemiosła mozaikowego.
Nasi uczniowie zostali laureatami sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus z języka angielskiego.
W kategorii klas IV Franciszek Mulcan zdobył 5 miejsce a Franciszek Zaleski 9 miejsce.
W kategorii klas V Gabriela Wojciechowska zdobyła 5 miejsce a Oliwier Baran 7 miejsce.
W kategorii klas VII Wiktor Krzysztofik zajął 7 miejsce a Jakub Bagiński 9 miejsce.
W kategorii klas VIII Tomasz Jażyna zajął 3 miejsce a Nina Cielasińska 9 miejsce.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
6 maja odbył się apel upamiętniający Święto Konstytucji 3 Maja - ważne wydarzenie w historii Polski. To właśnie 3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję. Był to dowód na to, że Polacy potrafili zadbać o swój kraj i przyszłość. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piękne patriotyczne tańce, pieśni i wiersze. Przypomnieli nam tym, jak ważne są wolność, sprawiedliwość i odpowiedzialność za ojczyznę. Dziękujemy Paniom Małgorzacie Jastrzębskiej oraz Joannie Bednarz za przygotowanie apelu, a naszym zdolnym uczniom za piękne występy.
Poniżej znajduje się Zarządzenie Nr 9/2025 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej z dnia 05 maja 2023 r. w sprawie egzaminu na kartę rowerową w roku szkolnym 2024/2025 oraz karta zaliczeń.
W zeszły piątek 25.04.25 r. uczennica klasy drugiej Marika Kluka brała udział w Debiutach Mistrzostwach Polski FIT KIDS WBBF WFF, które miały miejsce w Zblewie. Marika przez dłuższy czas ciężko trenowała i przygotowywała się do tych zawodów. W dniu prezentacji cała jej klasa i pozostali uczniowie szkoły kibicowali Marice. Dzięki transmisji mogliśmy oglądać jej występ na żywo. Było przy tym wiele pozytywnych emocji.
Gratulujemy Marice i życzymy dalszych sukcesów!
Uczniowie klasy 1b oraz klasy 3 spędzili fantastyczny czas podczas wycieczki do stajni Iskra. Przestrzeń, cudowne okoliczności przyrody, piękna pogoda, kontakt ze zwierzętami, wspaniała zabawa na świeżym powietrzu - to wszystko zapewnił dzieciom ten wyjątkowy wyjazd. Dzieci miały okazję uczestniczyć w interesujących zajęciach dotyczących pielęgnacji i karmienia koni oraz sprawowania właściwej opieki nad nimi. Po części teoretycznej i pokazowej przyszła kolej na praktykę - dzieci samodzielnie wyczyściły, wyczesały i nakarmiły konie. Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była przejażdżka konna i swobodne zabawy na łące - bieganie, zabawy z psem oraz turlanie się po trawie z górki. Następnie dzieci udały się na ognisko, podczas którego samodzielnie upiekły sobie kiełbaski. Na deser zjadły pyszną domową drożdżówkę i wybawiły się na placu zabaw znajdującym się nieopodal stajni. To byla wyjątkowa wycieczka! Mamy nadzieję, że dzieci będą miały z tego wyjazdu cudowne wspomnienia.
W szkole 23.04 obchodziliśmy Światowy Dzień Książki zorganizowany przez p. Joannę Bednarz. W tym dniu dzieci przynosiły swoje ulubione pozycje książkowe, a podczas przerw zanurzały się w świat fantazji. Uczniowie z klasy drugiej wspólnie opowiadali na lekcji o przyniesionych książkach, aby zaciekawić rówieśników swoimi wyborami i zainteresowaniami. Podczas przerw – nieco inaczej niż zwykle – spędzali czas z nosem w książce. Był to bardzo miły widok, miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie takich przerw więcej. W czasie trwania kolejnych lekcji brali udział w zabawie, w której każdy za pomocą jedynie pytań zamkniętych, musiał odgadnąć jakim jest bohaterem książkowym lub bajkowym. Kartkę z nazwą bohatera miały przyklejone na czole 😉 Było przy tym wiele radości i śmiechu. Na zakończenie każdy udekorował swoją zakładkę do książek, która będzie przypominać, że „Czytanie to przygoda, która nigdy się nie kończy”.
Nudne wędrówki wśród gablot Muzeum Zamkowego w Malborku? Niekoniecznie! Na wyprawę rycerską my - klasa V wyruszyliśmy z samego rana. Szczególny rodzaj gry historycznej, podczas której w małych kilkuosobowych grupach, przemierzaliśmy tereny zamkowe najbardziej przypadł nam do gustu. Wyposażeni we własną wiedzę, rozwiązując szereg zadań, odgadując zagadki i spotykając Mistrzów Krzyżackich, odnajdywaliśmy drogę wiodącą przez mroczne zamkowe zakamarki. Wyprawa rycerska dała nam możliwość poznania historii poprzez zabawę oraz wykazanie sprawności umysłu i ciała. Wystawa „Hołd 500.Historia-Kultura-Pamięć” była ważnym elementem w naszej wyprawie. Działania edukacyjne związane z tym wydarzeniem są godne polecenia. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia malborskiego Zamku!
Na początku kwietnia klasa V uczestniczyła w warsztatach w MCKiE Szkoła Łacińska w Malborku. Z obszernej oferty w/w Centrum wybraliśmy również Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności -SOWA, gdzie podczas doświadczeń edukacyjnych i wystawienniczych Centrum Nauki Kopernik, mieliśmy możliwość samodzielnego eksperymentowania.
Z okazji Światowego Dnia Książki uczniowie klasy 1b uczestniczyli w czytelniczej akcji polegającej na tym, aby przynieść do szkoły książkę i spędzać z nią swój wolny czas na przerwach. Dodatkowo wzięli udział w zajęciach bajkoterapeutycznych, podczas których wysłuchali bajki napisanej przez ich wychowawczynię - panią Małgosię. Po wysłuchaniu bajki dzieci uczestniczyły w dyskusji dotyczącej treści bajki oraz nauki, jaka z niej wypływa. Następnie uczniowie samodzielnie wykonali zakładki do książek, z których będą mogli korzystać podczas czytania w domu. Książka to prawdziwa skarbnica mądrości, spędzajmy z nią w domu jak najwięcej czasu. Rodziców zachęcamy do codziennego czytania dzieciom bajek. Wszak bajki są czarodziejskie. Kształtują umiejętność spoglądania w swoje serce. Uczą patrzenia w serce drugiego czlowieka.
Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wiosennych zajęciach kulinarnych - wyciskanie soku z pomarańczy oraz przygotowanie kolorowych kanapeczek. Celem zajęć było wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych, uczenie się samodzielności oraz dobra zabawa. Oczywiście najprzyjemniejszym punktem zajęć była degustacja.
Z okazji
Świąt Wielkiej Nocy
przesyłamy
moc pachnących wiosną,
najserdeczniejszych życzeń.
Życzymy optymizmu,
nadziei i miłości
oraz radości
płynącej ze spotkań
przy wielkanocnym stole.
Wesołego Alleluja!
Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej
W klasie III odbyły się warsztaty wielkanocne, na których dzieci rozmawiały o obyczajach i tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieci dekorowały i malowały zające, jajka, tworzyły obrazki związane ze świętami i wiosną. Uczestnictwo w warsztatach stworzyło warunki do rozwijania kreatywności i twórczości naszych uczniów.
W naszej szkole, po raz kolejny zorganizowana została Spartakiada Integracyjna z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Przedsięwzięcie miało na celu promowanie świadomości na temat autyzmu, integrację uczestników poprzez sport, zabawę i współpracę oraz wzmocnienie poczucia wspólnoty i akceptacji w społeczeństwie. Do zabawy zostały zaproszone dzieci z Ośrodka Wychowawczo - Rewalidacyjnego dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 Specjalnej. Razem z uczniami naszej szkoły wszyscy mieli do pokonania pięć stacji. Zawodnicy przechodzili po ścieżce sensorycznej, odgadywali poprzez dotyk nazwy różnych przedmiotów, bawili się na macie edukacyjnej, rzucali do celu oraz łowili fasolki zatopione w kisielu. Całą uroczystość uświetnił występ teatru „Fajna Ferajna” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, pod kierunkiem Pani Diany Sokołowskiej. Swoje talenty przedstawiły również dziewczynki z klasy drugiej, a wisienką na torcie był występ Wery Mikuckiej, która porwała do tańca nawet publiczność.
Wszystkiemu przyglądali się: Wójt Gminy Malbork - Pan Wojciech Łukasiewicz, zastępca Wójta – Bartosz Błachut oraz Dyrektor naszej szkoły – Pan Mirosław Boniecki.
Impreza nie udałaby się, gdyby nie pomoc i wsparcie wielu ludzi. Przede wszystkim naszych szkolnych Rodziców, którzy bezinteresownie, z wielką ochotą i zaangażowaniem włączyli się w pomoc przy organizacji Spartakiady. Pyszne domowe ciasta i rogaliki wypełniły naszą kawiarenkę. Dodatkowo dzięki ich wsparciu finansowemu i materialnemu wiele gadżetów i upominków trafiły w ręce wszystkich dzieciaków. Dodatkowe atrakcje, jak wata cukrowa oraz dmuchany zamek, to również zasługa wspaniałych Rodziców.
Nasi Włodarze równie chętnie włączyli się w organizację wydarzenia — to właśnie dzięki nim uczestnicy Spartakiady mogli cieszyć się przepysznym popcornem oraz atrakcyjnymi nagrodami dla zespołów. Swoje wsparcie okazał również Dyrektor Mirosław Boniecki, co pozwoliło zrealizować całe przedsięwzięcie na najwyższym poziomie.
Podziękowania należą się także firmie Zakłady Chemiczne „Organika” w Malborku, dzięki której stworzyliśmy piękną dekorację i urozmaiciliśmy nagrody.
Nie możemy zapomnieć o Samorządzie Uczniowskim naszej szkoły – klasie 6 i 7 oraz nauczycielach, którzy chętnie poświęcili swój czas, aby pomóc przy organizacji. Bez nich byłoby niezmiernie trudno.
Wszystkim dziękujemy i czekamy na kolejne edycje Spartakiady.
Koordynatorki:
Anna Jarzynka i Agnieszka Szczypior
W dniu 15.04.2025 r. odbyło się wręczenie nagród za udział w wielkanocnym konkursie, zorganizowanym w najmłodszej grupie przedszkolnej „Myszki”. Konkurs miał na celu celebracje tradycji wielkanocnych i spędzenie wspólnie czasu z rodzicami, których pomoc w wykonaniu prac była mile widziana.
Nagrodzone zostały trzy pierwsze miejsca oraz 3 wyróżnienia. Każdy za wzięcie udziału dostał upominek. Nagrodzeni:
1 miejsce – Lena Bończoszek
2 miejsce – Antonina Narloch
3 miejsce – Szymon Michalski
Wyróżnienia: Jan Brzeziński, Cezary Bączek, Hanna Kosmala
Dziękujemy za tak piękne i liczne prace. Każdemu nagrodzonemu serdecznie gratulujemy!
W czwartek 10 kwietnia dla uczniów klas 1-3 wychowawcy przygotowali wyjątkową atrakcję. Dla chłopców została zorganizowana Strefa Kibica - chłopcy kibicowali podczas oglądania meczu i zajadali słone przekąski. Dziewczynki natomiast bawiły się w salon piękności, w którym wykonywały sobie nawzajem makijaże, stylizację włosów i paznokci. Dodatkową atrakcją w klasie drugiej była wizyta Pani fryzjerki Dominiki Krzeszowskiej, która jest jednocześnie mamą naszej uczennicy. Dziewczynki, jak i chłopcy wyszli ze szkoły w pięknych i kolorowych fryzurkach. Ta wyjątkowa inicjatywa przyniosła dzieciom dużo radości i uśmiechu.
Nadeszła wiosna, a święta wielkanocne tuż, tuż. W zwiazku z powyższym uczniowie klasy 1b założyli hodowlę fasoli oraz posiali rzeżuchę podczas zajęć przyrodniczych. Będziemy doglądać naszego klasowego ogródka każdego dnia i systematycznie podlewać ziarenka. Na podstawie obserwacji przyrodniczej dzieci stworzą karty hodowli, w których zamieszczą wnioski z obserwacji oraz własne ilustracje.
8 kwietnia dzieci z grupy "Zerówka", dzięki uprzejmości mamy Bartka - Pani Ani, miały możliwość poznać zawód laboranta oraz zobaczyć niesamowite eksperymenty. Mama Bartka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, zapoznała je z podstawowym wyposażeniem oraz przyrządami potrzebnymi w laboratorium. Od teorii, przeszliśmy do praktyki. Dzieci po uprzednim poznaniu zasad bezpieczeństwa, mogły pomagać Pani Ani w przeprowadzeniu eksperymentów, takich jak: "Pasta słoniowa", "Wulkan w słoiku", "Kiedy jajko tonie, a kiedy pływa?". Przedszkolaki bawiły się suchym lodem, tworząc bańki oraz "Zadymę". Radości, zabawy i zachwytów było, co nie miara! Na zakończenie zajęć Pani Ania przeczytała dzieciom wiersz "Abecadło", który starszaki zilustrowały przygotowanymi przez mamę Bartka literkami. Było to świetnie utrwalenie poznanych dotąd liter. Pani Ania odwiedziła "Zerówkę" po raz kolejny, czytając naszej grupie w ramach innowacji pedagogicznej "Bajki, bajeczki dla dzieci z zeróweczki" i za każdym razem zachwycała nas rekwizytami oraz ciekawymi pomysłami :)
Pani Aniu, serdecznie dziękujemy! :)
Zapraszamy do galerii zdjęć.