• Dziękujemy!

  • Listopad w świetlicy szkolnej

    W świetlicy szkolnej uczniowie przez kilka dni przygotowywali się do uczczenia Święta Odzyskania Niepodległości.

    W czasie zajęć tematycznych odbyły się pogadanki dotyczące symboliki tego święta. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi- flagą, godłem, hymnem. Poznały historię Polski, jej granice i najbliższych sąsiadów  Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonali symbole dotyczące naszej państwowości oraz portrety Józefa Piłsudskiego.

    Również tworzyliśmy ostatnie jesienne prace, przygotowaliśmy dekorację na Andrzejki czy spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu.

    W dalszym ciągu realizujemy zadania z projektu: ,,Z kulturą mi do twarzy’’. W listopadzie odbyły się zajęcia tematyczne: ,,Znani Polacy’’- przybliżenie postaci Józefa Piłsudskiego, ,,Tylko w moim mieście’’- prezentacja zamku w Malborku, ,,Nie ma dzieci, są ludzie’’- Obchody Dnia Praw Dziecka.

    Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

    Pani Paulina

  • Wycieczka klas 1-3 do Szkoły Łacińskiej

    28 listopada uczniowie klas 1-3 udali się na warsztaty naukowe co Szkoły Łacińskiej w Malborku. Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli zajęciach, podczas których brali udział w ciekawych doświadczeniach naukowych. Dla uczniów klas drugich przygotowane zostały warsztaty na temat kosmosu oraz planetarium. Natomiast uczniowie klas trzecich spędzili czas w ciekawej sali do eksperymentów naukowych. Taka nauka to super zabawa!

  • Zapraszamy do udziału w konkursie

  • Matematyczne gofry

    24 listopada uczniowie klasy 2 robili "Matematyczne gofry". Dzieci uczyły się odmierzać odpowiednie proporcje produktów do wykonania gofrów. Przeliczały kratki na gofrach, mnożąc je, uczyły się zasad bezpieczeństwa korzystając ze sprzętu kuchennego. Najlepszą radością było zdobienie i konsumowanie gofrów.

  • Sportowe misiowe pozdrowienia

    Misie zagościły również na sali gimnastycznej.

    Przesyłają sportowe pozdrowienia :)

  • Dzień Pluszowego Misia

    25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych i zerówki świętowały ten dzień w swoich grupach w czwartek i w piątek. Po przedstawieniu swoich misiów, dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i tańcach, porównywały wielkość misiów, ich kolor, grupowały je ze względu na określone cechy. Wykonały prace plastyczne, kolorowały misie oraz lepiły z plasteliny. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały misiowe medale i misiowe słodkości, czyli Misie Lubisie. To był naprawdę zmisiowany dzień!

  • Zerówka bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Sensoryczny kogel - mogel"

  • Prosimy o pomoc dla naszych czworonożnych przyjaciół Pumy i Wadera

  • Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

    Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Malborskiej, uzyskała pieniądze z budżetu państwa oraz z gminy Malbork ,na realizację zadania w ramach Priorytetu 3 ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”

    Zostało zakupionych 135 pozycji książkowych na łączną kwotę 5.000 zł.

    Wszystkie zakupione pozycje przeznaczone są dla uczniów klas IV- VIII. Uczniowie zostali zaproszeni do Biblioteki szkolnej w celu zapoznania z nowościami wydawniczymi. Książki są chętnie wypożyczane i czytane przez uczniów.


     

    Biblioteka

  • Apel z okazji Święta Niepodległości

    Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

          W tym roku, uroczysty apel z tej okazji odbył się 15 listopada. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie patriotycznym "Dla Niepodległej", upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali pieśni patriotyczne, które wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

  • Wyprawki Czytelnicze ,,Mała książka – wielki człowiek”

    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało dla każdego ucznia klasy pierwszej – specjalne Wyprawki Czytelnicze ,,Mała książka – wielki człowiek”. Jednym z najważniejszych celów jest promocja czytelnictwa wśród dzieci z najmłodszych klas, które dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej.  Dnia 09 11 2023 r , uczniowie Szkoły Podstawowej, otrzymali wyżej wymienione Wyprawki Czytelnicze.

  • Sprawozdanie z uroczystości szkolnej „Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej"

    Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

    który puste życie napełnia światłem,

    a puste serca wzruszeniem.

    Kornel Makuszyński

    Dnia 09.11. 2023r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

    Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

    Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne  przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Uczniowie wypożyczyli pierwsze książki.  Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące  drobne upominki.

     

    Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

    Biblioteka

  • Bal Jesieni w przedszkolu

    Zgodnie z coroczną tradycją w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesieni. Wszystkie przedszkolaki w rytm znanych dziecięcych hitów bawiły się i tańczyły w pięknie przygotowanych strojach. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych, tworzyły wężyki, prezentowały swoje indywidualne układy taneczne. Po zakończonej zabawie na wszystkie dzieci czekała w salach słodka niespodzianka :) Zapraszamy do galerii zdjęć.

  • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT ,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY’’ EDYCJA IV ROK SZKOLNY 2023/2024

    W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w Międzynarodowym  Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. 

    Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023 / 2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10).

    Autorzy projektu: Paulina Berkowska nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu, Mariusz Berkowski nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach oraz instruktor zajęć muzycznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu.

    CELE PROJEKTU: Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele). Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

    Cele szczegółowe:

    • promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką,
    • współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym- wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm,
    • kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych,
    • kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku,
    • zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie,
    • współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

    Zadania projektowe są realizowane w IV Modułach a w każdym poruszana jest inna tematyka.

    MODUŁ I – W KRAINIE MUZ – poświęcony jest kulturze wyrażonej za pomocą sztuki (malarstwo, muzyka, rzeźba, teatr, architektura, kino).

    Z tego modułu zrealizowaliśmy do tej pory zadanie : ,,KAMISHIBAI’’ zapoznanie z japońską sztuką czytania obrazów , teatrem ilustracji. Chciałabym podziękować Pani Małgorzacie Jastrzębskiej za użyczenie ilustracji do bajki ,,Czerwony Kapturek’’, dzięki którym mogłam wprowadzić dzieciom pojęcie teatrzyku KAMISHIBAI.

    Kolejnym zadaniem z tego modułu był :,,Dzień Kropki’’- zorganizowałam w świetlicy szkolnej zajęcia poświęcone świętu kreatywności.

    MODUŁ II- TU JEST MOJE MIEJSCE – zawiera zadania związane z kulturą regionu.

    Jesteśmy w trakcie realizacji zadań.

    MODUŁ III- KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ- promuje kulturę społeczną i wartości.

    Klasa 1, z pomocą Pani Agnieszki Szczypior i  Pani Anny Jarzynki zrealizowała ,,Kodeks dobrego zachowania’’. Podobny kodeks stworzyliśmy w świetlicy szkolnej.

    Kolejnym zadaniem realizowanym z tego modułu jest ,,Siła bajek’’ czytanie bajek terapeutycznych na zajęciach w świetlicy szkolnej.

    Również do wykonania zadań z tego modułu włączyła się klasa 7. Razem z Panią Alicją Walendziak podczas godziny wychowawczej wykonała plakaty pod hasłem: ,,Nie bądź trollem, żyj z humorem’’. Celem tego zadania jest zachęcenie do kulturalnego zachowania w sieci.

    MODUŁ IV- KULTURY ŚWIATA- jesteśmy w trakcie realizowania zadań.

     

    Koordynator projektu

    Paulina Rabażyńska

  • Konkurs „O zdrowym stylu życia” dla przedszkoli i klas I-VIII

    Konkurs na plakat „O zdrowym stylu życia”

    dla przedszkoli i klas I-VIII

     

    Przygotuj plakat promujący zdrowy  styl życia i zdrowe odżywianie.

     

    • Plakat może zawierać hasło promujące zdrowy styl życia (hasło może być wymyślone

    przez ucznia, może być przysłowiem, cytatem – wówczas podajemy autora) oraz plastyczną ilustrację hasła.

    • Plakat powinien być wykonany samodzielnie w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane…) w formacie A3.

           ·  Na odwrocie plakatu powinna znajdować się informacja o twórcy: imię i nazwisko, klasa.

           ·  Każdy uczestnik zgłasza jedną pracę.

     

    Przedszkolaki i klasy 1-3 prace przekazują do Pani  Anny Jarzynki, natomiast klasy 4-8 do Pani Alicji Walendziak

    Termin składania prac od 6.11.2023r.  do 10.11 2023r.

  • PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Drugi miesiąc pracy w świetlicy szkolnej minął bardzo szybko i był bardzo ciekawy, pełen twórczej pracy oraz zabaw. Odrabialiśmy zadania domowe, graliśmy w ulubione gry. Zadbaliśmy także o jesienną dekorację - wykonując barwne prace plastyczne. Obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Dyni, wykonaliśmy wspaniałe plakaty tematyczne. Uczyliśmy się wesołych piosenek po angielsku a także realizowaliśmy zadania z projektu ,,Z kulturą mi do twarzy’’ czy innowacji pedagogicznej ,,Reading is magic’’,  o której powstanie osobny artykuł.  W październiku odwiedziła nas również Pani Anna Jarzynka, która przeprowadziła zajęcia z innowacji pedagogicznej, „Zdrowo żyję, zdrowo jem”.

     

    Zobaczcie, jak dobrze bawiliśmy się w październiku.

    Paulina Rabażyńska

  • DZIEŃ DYNI

    W piątek 27.10.23 r. klasy I-III świętowały DZIEŃ DYNI. Tradycyjnie w tym dniu chętne dzieci ubrały się na pomarańczowo, bądź w piękne „dyniowate” stroje. Wszystkie kreacje zostały zaprezentowane podczas pokazu mody. Dzieci uczestniczyły również w konkurencji zbierania ziarenek dyni na czas, po czym nastąpiło ich przeliczenie. Ścigały się w przekazywaniu sobie dyni na różne sposoby, brały udział w konkursach tanecznych. Po wszystkich zabawach mogły odpocząć i skosztować dyniowych przysmaków, które przygotowali dla nich Rodzice.

  • Zajęcia o zdrowym odżywianiu

    Promowanie zdrowego stylu życia, podnoszenie świadomości dzieci  w zakresie zdrowego żywienia  i  higieny” to priorytety przyjęte do realizacji innowacji pedagogicznej w roku szkolnym 2023/2024, której autorką jest Pani Anna Jarzynka.

    Od początku  roku szkolnego podejmowane były działania prozdrowotne, w których aktywnie uczestniczyły przedszkolaki i dzieci z klas 1-3. Podczas zajęć poszerzano wiadomości dzieci z zakresu wychowania zdrowotnego, wyrabiania prawidłowych nawyków prozdrowotnych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W tym tygodniu do grupy "Zerówka" z promocją zdrowia zawitała Pani ANNA JARZYNKA - Pedagog specjalny.

    Zajęcia rozpoczęły się od wiersza B. Lewandowskiej „Na zdrowie”. Następnie odbyła się krótka pogadanka, nawiązująca do wiersza oraz gimnastyka dla małego smyka. Po ćwiczeniach zabraliśmy się do segregowania produktów, dzieląc je na zdrowe i niezdrowe. Na koniec przedszkolaki pokolorowały owoce i warzywa. Zajęcia przyniosły dużo wiedzy, uśmiechu i radości.

  • Pieczenie chleba i kolorowe kanapeczki w klasie trzeciej

    19 października uczniowie klasy trzeciej upiekli w szkole swój własny domowy chleb. Zapach świeżo upieczonego chleba wypełnił korytarze szkoły. Chleb wyrósł nam wspaniale. A smakował jeszcze lepiej. Następnego dnia bowiem, czyli 20 października, dzieci przygotowały z niego kolorowe kanapeczki, a na deser zjadły pyszne owoce z jesiennego sadu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Malborskiej
    ul. Moniuszki 24
    82-200 Malbork
  • Kontakt telefoniczny:

    55 272 29 47

    adres e-mail: spwnw@wp.pl

Galeria zdjęć