18 października uczniowie klasy trzeciej wybrali się po zakupy do sklepu, a następnie wzięli udział w piżamowym party. Seans filmowy, przekąski, projekcja gwiazd, aromaterapia przyniosły dzieciom dużo radości. Był to zarówno czas zabawy, jak i relaksacji.
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„DYNIOWE LOVE”
Cele:
Termin składania prac: 27.10.2023 r. (do p. Agnieszki Szczypior)
Zasady konkursy:
Organizator:
W dniu 13.10.23 r. uczniowie klasy pierwszej brali udział w najważniejszym swoim święcie – zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej. Pasowanie poprzedzone zostało występem artystycznym dzieci. Pięknie recytowały, śpiewały i tańczyły, aby udowodnić, że zasłużyły na miano uczniów naszej szkoły. Pod koniec uroczystości uczniowie klas starszych wręczyły pierwszoklasistom własnoręcznie przygotowane zakładki do książek oraz ołówki. Po części artystycznej pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek, który przygotowali ich rodzice. Dzieci otrzymały również dyplomy oraz upominki. Wszystkich witamy w naszej szkolnej społeczności i życzymy wielu sukcesów.
We wtorek 10.10.2023r. odbyły się pierwsze zajęcia z innowacji pedagogicznej „Zdrowo żyję, zdrowo jem”, której autorką jest Pani Anna Jarzynka. Pierwsze zajęcia odbyły się w świetlicy szkolnej, dzięki uprzejmości i pomocy Pani Pauliny Rabażyńskiej.
Zajęcia dotyczyły zdrowego stylu życia. Głównym celem zajęć było wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia, w tym szczególnie umiejętności służących dbałości o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, propagowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie uczniów do przestrzegania zasad prawidłowego odżywiania, wdrażanie dzieci i młodzież do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu.
Na spotkaniu poruszaliśmy pojęcia „zdrowie”, „zdrowy styl życia”. Podaliśmy przykłady czynników sprzyjających i zagrażających zdrowiu, analizowaliśmy swój styl życia i jego wpływ na stan zdrowia oraz stworzyliśmy 10 zasad zdrowego stylu życia w postaci plakatu.
Uczniowie klas I-III miały okazję obejrzeć piękny spektakl na lodzie pod tytułem „Przygody Sindbada”. 12.10.23 r. pojechały do Gdańska, aby w Hali Olivia przeżyć nie lada przygodę. Artyści mieli przepiękne stroje i rekwizyty, zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności akrobackich i tanecznych. Przedstawienie było interaktywne, także dzieciaki świetnie się wybawiły.
Dzień Edukacji Narodowej, w którym obchodzony jest w Polsce także Dzień Nauczyciela, wypada 14 października. Choć oficjalna nazwa tego dnia brzmi: Dzień Edukacji Narodowej, to często zamiennie mówimy „Święto Edukacji Narodowej”. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
11 października w naszej szkole z tej okazji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez klasę VI pod kierunkiem wychowawczyni Pani Barbary Sobuś. Podczas występu zaprezentowały się dzieci z koła muzycznego, przedstawiając pokaz wokalno - taneczny, który przygotowała pani Małgorzata Jastrzębska oraz występ muzyczno-rytmiczny uczniów przygotowany przez Panią Dorotę Grochecką. Uczniowie uczęszczający do koła plastycznego pod kierunkiem pani Agnieszki Szczypior przygotowali dla pracowników szkoły piękne upominki. Pan Marcin Kwiatkowski - Wójt Gminy Malbork wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom i przekazał serdeczne życzenia dla całej społeczności szkolnej - nauczycieli oraz pracowników obslugi.
3 października uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do Fromborka – miasta Mikołaja Kopernika, aby w ten sposób uczcić 550 rocznicę urodzin tego wybitnego astronoma, który dokonał jednego z najwybitniejszych odkryć w dziedzinie ludzkości: wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię.
Wycieczka do Fromborka – miejsca pracy, życia i śmierci Mikołaja Kopernika przybliżyła uczniom nie tylko jego sylwetkę, ale także pozwoliła poznać zabytki tego urokliwego miasteczka, m.in. Wzgórze Katedralne z Wieżą Radziejową i wahadłem Foulcalta – przyrządem umożliwiającym naoczną obserwację ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi. Wisienką na torcie był koncert muzyki organowej.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Dnia 06-10-2023 w klasie 3 odbyły się zajęcia, których celem było poznanie etapów powstawania chleba dziś i dawniej oraz zapoznanie się z maszynami i narzędziami do pracy na roli. Zwieńczeniem lekcji była zabawa masą solną. Dzieci tworzyły bułki, chlebki itp. Tego typu aktywność to świetne ćwiczenie motoryki małej, a także dobry sposób na rozładowanie stresu :)
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pani Paulina Rabażyńska.
Fajnie jest mieć takich super chłopaków w grupie :)
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Pierwszy dzwonek po letnich wakacjach zainicjował pracę szkoły, a w niej świetlicy. Wspominaliśmy nasze letnie podróże, wakacyjne wycieczki, zabawy w basenie. Dzieci z klas pierwszych rozpoczęły zajęcia świetlicowe od radosnych zabaw integracyjnych. Poznawaliśmy swoje imiona, zainteresowania. Przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej.
W kolejnym tygodniu września omawialiśmy temat bezpieczeństwa. Przypomnieliśmy sobie wszystkie zasady związane z bezpieczną drogą; znaki drogowe, numery alarmowe, pojazdy uprzywilejowane.
Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji na temat Dnia Kropki, następnie zainspirowani przez małą Vashtii tworzyli wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.
Również jesień zawitała w świetlicy szkolnej, wykorzystując wiele technik tworzymy ,,jesienne’’ prace plastyczne.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Nasze przedszkolaki również świętowały ten wyjątkowy dzień od samego rana. Dzieci z grupy "Misie" oraz "Zerówka" przyszły tego dnia do przedszkola w piżamkach i miały zorganizowany Piżamowy Bal. Po zabawach tanecznych, plastycznych i ruchowych, odbył się seans filmowy, podczas którego, jak w prawdziwym kinie zajadaliśmy smakowity popcorn :) Dzieci z najmłodszej grupy "Myszki" uczestniczyły w wielu grach i zabawach integrujących grupę oraz zajęciach plastycznych. Wszystkie przedszkolaki otrzymały odznaki oraz słodkie niespodzianki.
Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Nasze przedszkolaki uczestniczyły tego dnia w różnych zabawach ruchowych, sprawnościowych, plastycznych i matematycznych .Poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, dzięki której Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie.
Drodzy Rodzice!
Od dnia 05.09.2023r. rozkład jazdy przewozów szkolnych wygląda następująco:
Trasa nr 1: Trasa nr 2:
KAPUSTOWO - 07:00 CISY - 07:05
STOGI SKLEP - 07:02 KRAŚNIEWO - 07:07
STOGI REMIZA - 07:04 MALBORK - 07:15
STOGI WYBUD. - 07:06 MIĘDZYTORZE - 07:17
KOŚCIELECZKI I - 07:10 SZKOŁA NOWA WIEŚ MALB. - 07:20
KAŁDOWO WIEŚ (JEZIORO) - 07:17
SZKOŁA NOWA WIEŚ MALB. - 07:20
JURKOWICE II (PRZY KRZYŻU) - 07:30 JURKOWICE I - 07:30
DĄBRÓWKA WYBUD. - 07:35 JURKOWICE WIEŚ - 07:35
DĄBRÓWKA REMIZA - 07:40 ŁABUŃ - 07:38
SZKOŁA NOWA WIEŚ MALB. - 07:47 GRZYMAŁA - 07:40
CZERWONY DWÓR - 07:42
LIPOWIEC - 07:44
SZKOŁA NOWA WIEŚ MALB. - 07:46
Odwozy dzieci do domu przedstawiają się następująco:
Poniedziałek - 12:40, 13:35, 14:30
Wtorek - 12:40, 13:35, 14:30, 15:20
Środa - 12:40, 13:35, 14:30
Czwartek - 11:45, 12:40, 13:35, 15:20
Piątek - 11:45, 12:40, 13:35
Wakacje to czas długo wyczekiwany przez wszystkich. W dniu zakończenia roku szkolnego naszym uczniom towarzyszyli rodzice oraz najbliżsi, którzy wspólnie z naszą społecznością szkolną pożegnali uczniów klasy ósmej. Nie zabrakło ciepłych i miłych słów, sentymentalnych wspomnień i wzruszeń. Czas spędzony w szkole podstawowej, to czas dorastania, zawierania przyjaźni, zdobywania wiedzy i kształtowania osobowości. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na dalszej drodze życia, na kolejnych szczeblach edukacji oraz samych sukcesów w dorosłym życiu. Uczniom, przedszkolakom i rodzicom życzymy pogodnych, radosnych wakacji, przepełnionych cudownymi chwilami, słońcem i uśmiechem od ucha do ucha. Do zobaczenia we wrześniu! :)
Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Legend, starówki oraz uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Piernika. Odzwiedzili Krzywą Wieżę, a w trakcie wędrówki po Starym Mieście, poznawali toruńskie legendy. Zapraszamy do galerii zdjęć.
W przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. W związku z tym do naszych przedszkolaków przybyli Panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia psa. Pan policjant przypomniał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Najmłodsi zapoznali się także z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą i w lesie. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dziękujemy za spotkanie! :)
13 czerwca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wycieczce do Zagrody Kociewskiej. Zagrody ze zwierzętami, które można było karmić, dmuchańce do skakania, ścieżka zmysłów, małpi gaj, tor retroautek, plac zabaw z drewnianymi kulkami, pole do mini golfa to tylko niektóre z atrakcji, które na miejscu czekały na nasze dzieci. Uczniowie wrócili z wycieczki zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
16 czerwca po raz kolejny przez panią Asię B. został zorganizowany „Dzień Damy i Dżentelmena”. Uczniowie przyszli ubrani bardzo elegancko, niektórzy przypominali ubiorem przybrania z dawnych lat. Uczniom bardzo spodobał się pomysł, gdyż na co dzień do szkoły muszą być stosownie ubrani. Chłopcy mieli dorysowane wąsy, a dziewczynki wykonane piękne makijaże. Zabawy było co niemiara. Nasz uczeń Antoni C., który bardzo interesuje się koleją zapowiedział i poprowadził pociąg w rytm muzyki, był pokaz mody, tańce na gazecie i wiele innych zabaw.
Maj w świetlicy szkolnej powitał nas słoneczkiem. Pogoda dopisywała, więc sporo czasu spędzaliśmy na naszym szkolnym podwórku. Wiele pozytywnych emocji dostarczyły nam zajęcia w plenerze. Odpoczywaliśmy na zielonej trawce, rysowaliśmy kredą, puszczaliśmy bańki.
W maju i czerwcu podczas zajęć świetlicowych realizowaliśmy szereg bloków tematycznych. Uczniowie uzupełnili swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego. Dowiedzieli się czym różni się gwiazda od planety i pilot od astronauty. Zastanawiali się czy na innych planetach istnieje życie i jak mogą wyglądać ich mieszkańcy. Te zajęcia bardzo przypadły dzieciom do gustu. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej pt. „Układ Słoneczny”.
Maj to miesiąc kojarzony z czytelnictwem i książkami. Przez cały miesiąc uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat książki, poznali historię książki i pisma, dowiedzieli się jak zbudowana jest i jak powstaje książka, a także wykonali zakładkę do książki. Nie zapomnieliśmy również odwiedzić biblioteki, gdzie mogliśmy w skupieniu obejrzeć i wypożyczyć nowe książki oraz porozmawiać o zasadach zachowania w bibliotece i poszanowania książki.
Podczas zajęć świetlicowych wykonaliśmy też wiele prac plastycznych czy figurek z masy solnej.