• Rozstrzygnięcie konkursu na „Najbardziej Odlotową Dynię”

     

    Jak co roku o tej porze specjalnie powołane Jury dokonało rozstrzygnięcia konkursu na Najbardziej Odlotową Dynię.

    Po raz kolejny jesteśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem konkursem wśród uczniów klas IV-VII, a także niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią naszych wspaniałych wychowanków.

    Oryginalne pomysły na wykonanie dyni z roku na rok powodują, iż Jury stoi przed nie lada wyzwaniem mając dokonać wyboru spośród tak wspaniałych prac. No cóż… w końcu udało się ustalić wspólny werdykt.

    Oto wyniki:

    I miejsce: Aleksander Baranik kl. IV
    II miejsce: Jakub Zańko kl. VII
    III miejsce: Karolina Kwiatkowska kl. VII

    Wyróżnienia:

    Alicja Ilasz kl. IV

    Nadia Zdziechowicz kl. IV

    Hanna Kazimierska kl. IV

    Oliwia Werkowska kl. VII

     

    Laureaci konkursu oraz uczniowie wyróżnieni otrzymają dyplomy oraz nagrody niespodzianki.

    Serdecznie gratulujemyhttp://psp2.opole.pl/libs/fckeditor/editor/images/smiley/msn/regular_smile.gif

  • Dzień Dyni w klasach I-III

    W dniu 29.10.21 r. w naszej szkole zorganizowany został Dzień Dyni dla klas I-III. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. Przez cały tydzień przynosiły różnorodne dynie (jadalne, ozdobne), oraz mogły wziąć udział w konkursie plastycznym pt.: „Dyniowe love”. Cały dzień podporządkowany był dyniom. Oprócz różnorodnych gier i zabaw dzieci dowiedziały się, jakie właściwości posiadają te smaczne warzywa, w jakie witaminy są bogate. Kto może je spożywać, a kto powinien ich unikać oraz mogły poczytać ciekawe przepisy kulinarne. Każda klasa bawiła się na sali gimnastycznej w innym czasie. Uczniowie mogli posegregować przyniesione wcześniej dynie wg podanego koloru. Klasy podzielone były na 3 grupy: dynie piżmowe, dynie makaronowe oraz dynie hokkaido. Każda grupa wykonywała zadania na czas: przekładała dynie w różny sposób, układała puzzle, zbierała pestki dyni, wykonywała działania matematyczne. Na zakończenie wszyscy wrócili do swojej sali na poczęstunek przygotowany przez rodziców – oczywiście były to dyniowe przysmaki, takie jak: babeczki dyniowe, chlebek dyniowy, czy dyniowe ciasto i wiele, wiele innych – w tym miejscu serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku.  Dzień dyniowy był aktywnym zakończeniem całego tygodnia.

  • Wizyta Pani dietetyk

    W ramach innowacji pt. "W Misiowie dbamy o zdrowie" dzieci z grupy przedszkolnej "Misie" uczestniczyły w spotkaniu z Panią dietetyk, która wprowadziła przedszkolaki w świat warzyw i owoców - ich kolorów, właściwości i witamin. Dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa oraz owoce, określały ich kolor i przeznaczenie. Dowiedziały się, jakie witaminy znajdują się w poszczególnych warzywach, za co odpowiadają wskazane witaminy i jaki mają wpływa na nasze zdrowie. Dzieci zapoznały się również z piramidą żywienia oraz poznały ilość dzennego zapotrzebwania na warzywa i owoce. Podsumowaniem zajęć było wspólne przygotowanie kolorowych soków warzywno - owocowych, które dzieci smakowały i z wielkim apetytem wypijały :) Serdecznie dziękujemy za wizytę! Zapraszamy do galerii zdjęć w celu obejrzenia relacji z zajęć. 

  • Pasowanie na Ucznia

    W czwartek 28 października 2021r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia naszych pierwszoklasistów. Na część artystyczną złożyły się: "Taniec kwiatów", recytacja wierszy, a także pokaz taneczno-wokalny i wokalno-instrumentalny dzieci. Ceremonię Pasowania na Ucznia otworzyły słowa Aktu Ślubowania, po których pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  • "Na Piastowskim Szlaku"

    W dniach 27-29.10.2021r. klasa VII z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Poznania zorganizowanej przez GOPS w Gminie Malbork.

    Biskupin, Gniezno , Poznań , Rogalin i Kórnik to piękne miejsca ,które mogliśmy odwiedzić i zapoznać się z dziedzictwem kulturowym naszych przodków.

    W świat odmiennych klimatów i krajobrazów przenieśliśmy się zwiedzając Palmiarnię w Poznaniu.

  • Klasy IV-VIII na wycieczce w kinie

    Dnia 14.10.2021r. uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do kina Helios w Tczewie. Wszyscy z uwagę obejrzeli film przygodowy pt. “Wyprawa do dżungli”. Uczniowie bardzo żywo reagowali na sceny, w których pojawiali się konkwiskadorzy za złe czyny “uziemieni” w dżungli. Trzech konkwiskadorów na koniec spotkała kara – skamienieli już na zawsze. Natomiast jeden z nich, który budził entuzjazm wśród widzów, bo od 400 lat udawał żywego, teraz ponownie ożył. Za dobre uczynki zyskał szansę na nowe życie oraz miłość. W czasie filmu uczniowie mieli szansę poznać groźne piękno amazońskiej dżungli, zobaczyć, jak rozwija się przyjaźń i miłość między bohaterami. Dowiedzieli się również, że czasem w zwykłym człowieku może kryć się potwór – egoista, który bogactwo stawia ponad wszystko

  • Udział w konkursach bierzemy, bo sprawdzać swą wiedzę chcemy!

     

    W październiku 2021r. uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w kuratoryjnych konkursach z: języka polskiego, języka angielskiego, matematyki oraz historii. Co prawda nikt nie zakwalifikował się do dalszego etapu, ale liczą się dobre chęci. Dzięki takim działaniom uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności i sprawdzać wiedzę, konkurując z uczniami z innych szkół.

     

  • "Bal jesieni" w przedszkolu

    W minionych tygodniach października dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z zerówki podczas zajęć omawiały tematy związane z jesienią. Poznały jesienne drzewa, owoce rosnące w sadzie, grzyby, warzywa z jesiennego ogrodu, zwierzęta żyjące w lesie oraz dowiedziały się, w jaki sposób zwierzęta oraz ludzie przygotowują się do zimy. Podsumowaniem tych tematów był "Bal jesieni", na który przybyły wszystkie przedszkolaki. Wród strojów królowały leśne zwierzątka, grzybki, warzywa, owoce i kolorowe drzewa. Nie zabrakło również Pani Jesieni, których było aż kilka, ale każda z nich zachwycała swym kolorowym i oryginalnym strojem. Pomiędzy tańcami odbyły się zabawy ruchowe, podczas których dzieci mogły wykazać się sprytem, szybkością i zwinnością. Podsumowaniem balu był quiz wiedzy o jesieni, w którym udział wzięły wszystkie dzieci. Nauczycielki nagrodziły przedszkolaki wielkimi brawami, gdyż na wszystkie pytania udzieliły poprawnych odpowiedzi. Zapraszamy do galerii zdjęć w celu obejrzenia relacji z "Jesiennego balu". 

  • Życzenia od dzieci z Kółka Plastycznego

    Dzieci uczęszczające na zajęcia Kółka Plastycznego przez ostatnie dwa zajęcia przygotowywały upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Niestety z powodu choroby nauczyciela musiały wręczyć je nieco później – ale lepiej późno niż wcale :) Upominki to serduszka z masy solnej, które następnie dzieci przepięknie pomalowały farbami. Do nich dołączone zostały karteczki z życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Także raz jeszcze wszystkiego, co najlepsze drodzy nauczyciele z okazji minionego już Dnia Edukacji Narodowej!

  • Klasy I-III na wycieczce w kinie

    "Mała Wielka Stopa 2"

    11 października uczniowie klas I-III wybrali się do Kina Helios w Tczewie na bajkę "Mała Wielka Stopa 2".

    Bajka porusza problem ochrony środowiska. Zwierzęta są zagrożone wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Na pomoc wyrusza więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. Na szczęście wszystko kończy się dobrze intruzi zostali pokonani, a rezerwat został ocalony. 

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Jak co roku 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas I-III przygotowali niespodzianki. Były to portrety nauczycieli, kartki z życzeniami, miłe słowa i wiele życzeń. 

    Życzymy Nauczycielom tak jak nikt nie życzy

    spełnienia wszystkich marzeń,

    zdrowia, szczęścia i słodyczy.

    I życzymy tak jak życzy dobra wróżka

    by spełniły się życzenia

    z samego końca Waszego serduszka.

  • Bajka muzyczna pt. "Grażynka"

    14 października w naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych, zerówki oraz uczniowie klasy pierwszej miały możliwość obejrzenia bajki muzycznej pt. "Grażynka" autorstwa Pani Doroty Grocheckiej. Była to nowa forma przekazu, która łączyła w sobie tekst, obraz oraz muzykę.

  • Klasa ósma na Dniu Otwartym w Centrum Edukacji Zawodowej

    W środę (6 października) Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku zorganizowało Dzień Otwarty placówki. W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie klasy ósmej.

    Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracowniami Centrum Edukacji Zawodowej, poznać kadrę kształcącą, dowiedzieć się, czy oferowane kierunki są zawodami przyszłości, czy jest zapotrzebowanie na pracowników w danych branżach.

  • WSPARCIE DZIECI Z RODZIN PGEER W ROZWOJU CYFROWYM

  • Światowy Dzień Zwierząt

    4 października to Swiatowy Dzień Zwierząt. Uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę dla naszych podopiecznych kotki Pumy i  pieska Wadera.  Dzieci zebrały karmę i pieniążki w kwocie 1298,23 zł. Całość zostanie przeznaczona na karmę i leczenie naszych zwierząt. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za okazałe serce i pomoc.

  • "Misie" lubią zdrowe desery

    W ramach zajęć z innowacji "W Misiowie dbamy o zdrowie" oraz jako podsumowanie tematu kompleksowego "Jesień w sadzie" dzieci wspólnie z wychowawcą upiekły słodki i zdrowy deser. Były to pieczone jabłka, faszerowane dżemem malinowym, rodzynkami (uprzednio namoczonymi, aby były mięciutkie) oraz przyprawione pachnącym cynamonem. Zamiast cukru, postanowiliśmy do środka dodać dżem malinowy, który jest równie słodki, ale za to dużo zdrowszy :) Przed przygotowaniem jabłek, dzieci wąchały cynamon, smakowały dżem i rodzynki. Wspólnie zanieśliśmy deser do piekarnika, a w czasie pieczenia obserwowaliśmy, jak jabłuszka się zmieniają. Najwspanialszym podsumowaniem zajęć było to, że prawie każde dziecko zjadło swoje jabłko w całości, zachwalając, że bardzo smakuje! Warto od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach zasady zdrowego żywienia i pokazywać im, że zdrowe produkty mogą być smaczne. Zachęcamy do wykonania takiego pysznego i zdrowego deseru w domu.

  • Nasi najmłodsi również świętowali Dzień Chłopaka

    W oddziałach przedszkolnych z okazji Dnia Chłopaka wszyscy chłopcy zostali obdarowni upominkami, a dziewczynki wykonały dla kolegów rysunki. Z tej okazji odbyła się również dyskoteka.

    Najlepsze życzenia dla wszystkich chłopaków! :) 

  • Jesień w ogrodzie

    Dzieci z klasy drugiej zamieniły się w ogrodników i postanowiły zasadzić cebulki krokusów i tulipanów przy budynku swojej szkoły. Kilka dni wcześniej, na zajęciach lekcyjnych zapoznały się z jesiennymi pracami w sadzie i ogrodzie, poznały narzędzia ogrodnicze oraz sposoby zabezpieczenia roślin przed nadchodzącym mrozem. Wiedzę tą wykorzystały w praktyce – przygotowały wszystkie potrzebne narzędzia i zabrały się do pracy. Każdy posadził cebulkę, dodatkowo oznaczając swoje miejsce – by przypadkiem nie zapomnieć, gdzie znajduje się ich sadzonka. Kiedy nadejdzie wiosna, wszyscy będziemy mogli podziwiać efekty ich pracy.Dzieci z klasy drugiej zamieniły się w ogrodników i postanowiły zasadzić cebulki krokusów i tulipanów przy budynku swojej szkoły. Kilka dni wcześniej, na zajęciach lekcyjnych zapoznały się z jesiennymi pracami w sadzie i ogrodzie, poznały narzędzia ogrodnicze oraz sposoby zabezpieczenia roślin przed nadchodzącym mrozem. Wiedzę tą wykorzystały w praktyce – przygotowały wszystkie potrzebne narzędzia i zabrały się do pracy. Każdy posadził cebulkę, dodatkowo oznaczając swoje miejsce – by przypadkiem nie zapomnieć, gdzie znajduje się ich sadzonka. Kiedy nadejdzie wiosna, wszyscy będziemy mogli podziwiać efekty ich pracy. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

  • Dzień Głośnego Czytania

    Dnia 29 września w związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w szkole zorganizowane zostało Głośne czytanie najmłodszym uczniom. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

     W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 29  września i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki.  Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej biblioteki.  Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć. Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rokTo my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania. Na koniec dnia pełnego wrażeń, dzieci słuchały opowiadań czytanych przez swoją panią wychowawczynię. Ten dzień był bardzo intensywny, ale i relaksujący, bo choć potrafimy czytać, miło jest czasem zamknąć oczy, posłuchać czyjegoś głosu i puścić się wyobraźni. Panie wychowawczynie wraz z Panią Bibliotekarką czytały bajki dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Parafraza bajki ,,Czerwony Kapturek” własnego autorstwa, została przeczytana przez nauczycielkę Małgorzatę Jastrzębską oraz przez dwójkę dzieci. Natomiast parafraza ,,Wygląd to nie wszystko, czyli przygody niezwykłej kotki Anulki” również autorstwa Pani Małgorzaty, została przeczytana przez nauczyciela terapeutycznego.

  • Myślę, więc nie śmiecę.

    Uczniowie klasy III wzięli udział w 28 Akcji Sprzątania Świata organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Zanim dzieci wyruszyły w teren, dowiedziały się na lekcji, w jaki sposób należy segregować odpady, co oznaczają kolory pojemników i worków na śmieci, jak dajemy śmieciom drugie życie. Posprzątaliśmy i posegregowaliśmy wszystkie znalezione odpady na boisku szkolnym, placu zabaw, siłowni oraz przy budynkach naszej szkoły. Po przeprowadzonej akcji oddaliśmy specjalny raport, w którym udokumentowaliśmy zebranie 2 worków plastiku, worka papieru, worka szkła, worka odpadów bio, worka odpadów mieszanych. Każdy worek został umieszczony w odpowiednim pojemniku na śmieci. Zapraszamy do galerii zdjeć w celu obejrzenia relacji fotograficznej.

    ŚMIECI SEGREGUJESZ, ZIEMIĘ RATUJESZ!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Malborskiej
    ul. Moniuszki 24
    82-200 Malbork
  • Kontakt telefoniczny:

    55 272 29 47

    adres e-mail: spwnw@wp.pl

Galeria zdjęć