• Konkurs na „Najbardziej Odlotową Dynię” rozstrzygnięty!

    Ostatni tydzień października w naszej szkole oczywiście wszystkim uczniom kojarzy się z konkursem na „Najbardziej Odlotową Dynię”.

    Wzorem lat ubiegłych liczna grupa wychowanków wzięła udział w nim udział, co bardzo ucieszyło organizatorów.

    Po raz kolejny uczniowie okazali się bardzo kreatywni czym jesteśmy mile zaskoczeni. Oryginalne pomysły na wykonanie dyni z roku na rok powodują, iż Jury stoi przed nie lada wyzwaniem mając dokonać wyboru spośród tak wspaniałych prac.

    Oto wyniki:

    I miejsce: Hanna Kazimierska kl. V
    II miejsce: Aleksander Baranik kl. V
    III miejsce: Amelia Marchlewska kl. IV

    Wyróżnienia:

    Łucja Rucka kl. IV

    Maja Krzemińska kl. V

    Stanisław Sobuś kl. V

    Dawid Matysiak kl. V

     

     

    Laureaci konkursu oraz uczniowie wyróżnieni otrzymają dyplomy oraz nagrody niespodzianki.

    Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

  • Zmiana godziny odwozu

    Od dnia 14 listopada 2022 r. zmianie ulega godzina odwozu dzieci po 7 lekcji.

    Zamiast o 14.25 autobus będzie odjeżdżał spod budynku sali gimnastycznej o godzinie 14.30

  • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

    Nadmierne i szkodliwe używanie telefonu komórkowego, określane uzależnieniem, czyli fonoholizmem, staje się coraz poważniejszym problemem wśród młodzieży. Jakie są jego symptomy, z czego może wynikać, jaka jest skala zjawiska wśród polskich nastolatków, oraz jak możemy temu zapobiegać? Na te i inne pytania  odpowiadał zaproszony do szkoły gość – pani psycholog Katarzyna Delicka z Pracowni Profilaktycznej KROKUS z Krakowa.

    W dniach 25 i 26 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pn. „Fonoholizm – uzależnienie XXI wieku. W warsztatach udział wzięli uczniowie z klas IV –VIII.

    27 października 2022 odbyły się warsztaty dla rodziców a celem ich było ukazanie do czego może doprowadzić fonoholizm, jak łatwo wpaść w jego sidła oraz jak temu zapobiegać i gdzie szukać pomocy.

  • Prosimy o pomoc

  • UCZNIOWIE KLASY VI I VII PODĄŻALI SZLAKIEM PIASTOWSKIM

    W samym sercu Polski położony jest unikatowy szlak – nazywany Szlakiem Piastowskim. Wśród setki innych szlaków ten jest wyjątkowy. O jego niepowtarzalności świadczą zabytki kultury materialnej nagromadzone wzdłuż jego przebiegu. Zabytki od powstania polskiej państwowości, aż po czasy współczesne.

    Dzięki uprzejmości Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Gminy Malbork uczniowie klasy VI i VII w dniach 10, 11 i 12 października podążyli tym właśnie szlakiem.

    Podczas trzech dni odwiedziliśmy jeden z największych rezerwatów archeologicznych w Europie, czyli osadę w Biskupinie. Następnie zwiedziliśmy pierwszą stolicę Polski, czyli Gniezno, a tam między innymi: podziemia w katedrze, Drzwi Gnieźnieńskie. Przeszliśmy nowo powstałym traktem królewskim.

    Następnego dnia czekała na nas stolica Wielkopolski, po którym oprowadził nas wykwalifikowany przewodnik miejski, a tam: katedra na Ostrowie Tumskim i jej zwiedzanie z podziemiami, w podziemiach spektakl audiowizualny o historii poprzednich świątyń także fragment misy chrzcielnej oraz krypta arcybiskupów. W katedrze wieniec 13 kaplic, m.in. Złota kaplica gdzie są pochowane doczesne szczątki Bolesława Chrobrego.
    Tego dnia odwiedziliśmy także interaktywne muzeum Brama Poznania. Następnie odbyliśmy spacer po starym rynku, a w nim: ratusz renesansowy ze słynnymi koziołkami, domki budnicze podobne do sukiennic krakowskich, odwach, czyli miejsce gdzie przechowywano broń a także kilkadziesiąt pięknych kamienic i pięć stylowych fontann. W stolicy Wielkopolski mogliśmy skosztować słynnego rogala świętomarcińskiego, wszak szkolna wycieczka to nie tylko historia i zabytaki.  Dzień zakończyliśmy wizytą w największej w Polsce palmiarni.

    Kolejny dzień to zwiedzanie okolic Poznania - Pałac w Kórniku i Pałac Rogalin. Dzień zakończyliśmy przyjazdem do Puszczykowa gdzie mogliśmy zobaczyć dom-muzeum Arkadego Fiedlera podróżnika i pisarza.

  • Październik w świetlicy

    W październiku w naszej świetlicy bardzo miło spędziliśmy czas. 4.X obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt, który rozpoczęliśmy od rozmów i ciekawostek na temat naszych zwierzątek. Dzieci wykonały pracę plastyczną: Mój pupil i ja. W drugim tygodniu października przygotowywaliśmy się do Święta Edukacji Narodowej. W tym czasie został zorganizowany konkurs plastyczny: Portret mojego ulubionego nauczyciela. Podczas szkolnego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały rozdane dyplomy i nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Wszystkie prace można było podziwiać w naszej świetlicy.

    W poniedziałki odwiedzała nas Pani Beata Lipecka- Płocharska, która przeprowadziła zajęcia na temat zdrowego odżywiania i aktywności sportowych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych. Wspólnie wykonaliśmy też soki warzywno-owocowe.

    Złocista jesień na dobre zagościła w naszej świetlicy. Podczas październikowych zajęć dzieci wykonały wiele prac plastycznych związanych z obecną porą roku. Prace ozdobiły nasze świetlicowe gazetki.

    Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

  • Dzień Edukacji Narodowej, czyli tzw...

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich pracowników oświaty najpiękniejsze życzenia!

  • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ SKŁADAJĄ DZIECI UCZESTNICZĄCE W KÓŁKU PLASTYCZNYM

     

    W dniu 13.10.22 r. podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci, które uczestniczą w kółku plastycznym wręczyły samodzielnie wykonane medale wszystkim pracownikom naszej szkoły. Drewniane medale zostały pięknie udekorowane za pomocą specjalnych wypalarek, które zostały zakupione w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Dzieciom bardzo spodobał się sposób zdobień i z wielkim zaangażowaniem wykonały upominki.

  • Dzień pieczonego ziemniaka

    W dniu 07.10.22 r. klasy I-III brały aktywny udział w Dniu pieczonego ziemniaka. Spotkanie rozpoczęło się od konkurencji sportowych. Pierwszą z nich było znalezienie i wyzbieranie jak największej ilości ziemniaków, ukrytych na szkolnym placu zabaw. Klasy bardzo zaangażowały się w tą zabawę, jednak najwięcej ziemniaków udało się uzbierać klasie trzeciej. Dzieci wzięły również udział w slalomie, który pokonali mając ziemniaka na drewnianej łyżce – w tej konkurencji najlepsza była klasa druga. Wychowawczynie również dołączyły do rywalizacji – ich zadaniem było obranie ziemniaków w jak najszybszym czasie – i tu brawa należały się pani Gosi. Uwieńczeniem krótkiego sportowego wstępu było ognisko, na którym uczniowie piekli nie tylko ziemniaki, ale również kiełbaski i inne słodkie przysmaki. Uśmiech gościł na minach dzieci, co było dowodem na udaną uroczystość.

  • Od ziarenka do bochenka

    Klasa trzecia na zajęciach z przyrody  dowiedziała się wiele na temat zbóż uprawianych w Polsce, jak również procesu powstawania chleba. Zdobytą wiedzę postanowiła wykorzystać w praktyce. Razem z wychowawczynią uczniowie upiekli pszenne bułeczki oraz chleb żytni. Podekscytowani, zgodnie z przepisem i co najważniejsze - samodzielnie - przygotowali ciasto, a następnie przyozdobili bułeczki ziarnami słonecznika, dyni, itp. Chlebek żytni, również wyszedł smakowicie. Uczniowie porównali smak i zwrócili uwagę na  różnice między pieczywem pszennym, a żytnim. To pierwszy krok, aby zacząć samodzielnie wypiekać zdrowe pieczywo w domu (co jest dziecinnie proste), które jest nieporównywalne do tego, które jest dostępne w marketach.

  • Wrzesień w świetlicy szkolnej

    Nowy rok szkolny w świetlicy rozpoczęliśmy od wzajemnego poznawania się oraz zapoznania z regulaminem i zasadami, które w niej obowiązują. Dzieci brały udział w zabawach integrujących grupę, wspólnie wykonywaliśmy piękne prace plastyczne, które ozdobiły naszą salę. Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi, talentów oraz zabawy. Dzieci zapoznały się z historią kropki, a dokładniej bohaterki książki ,,The Dot’’- Vasthi, która dzięki kropce oraz nauczycielce odkryła swój talent i uwierzyła w swoje możliwości. Również przywitaliśmy jesień oraz oglądaliśmy filmy edukacyjne, odbyliśmy rozmowy oraz wykonaliśmy prace z okazji Międzynarodowego Dnia Jabłka. Gdy tylko pogoda na to pozwalała dzieci miały okazję bawić się na boisku szkolnym i placu zabaw :)

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

  • Dzień Chłopaka

    30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy chłopcy w naszej szkole - duzi i mali - otrzymali upominki i życzenia.

    Jeszcze raz wszystkiego najlepszego nasi chłopcy! :)

  • Konkurs świetlicowy

    Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Szczegóły poniżej :)

     

    KONKURS_SWIETLICA.docx

  • Pierwszy jesienny spacer

    23 września przedszkolaki z grupy "Misie" i "Myszki" wybrały się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Słonko pięknie świeciło i umilało nam spacer, aż trudno było uwierzyć, że to już jesień, a jednak! Pierwsze kolorowe liście oraz czerwona jarzębina już pojawiły się na drzewach. Niedługo wybierzemy się na kolejny spacer, aby zebrać dary Pani Jesieni i przyozdobić nimi nasze przedszkolne kąciki przyrody. 

  • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. 

    20 września kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

    Niech Wasze marzenia się spełniają!

  • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH NA ROK 2022/2023

    KAPUSTOWO - 07:00

    STOGI SKLEP - 07:02

    STOGI REMIZA 07:04

    STOGI WYBUD. - 07:06

    KOŚCIELECZKI I - 07:10

    KAŁDOWO WIEŚ (JEZIORO) - 07:12

    SZKOŁA NOWA WIEŚ MALB. - 07:20

    JURKOWICE II (PRZY KRZYŻU) - 07:30

    DĄBRÓWKA MALB. WYBUD. - 07:35

    DĄBRÓWKA MALB. REMIZA - 07:40

    SZKOŁA NOWA WIEŚ MALB. - 07:47

     

    KAŁDOWO (PRZY SZKOLE) - 07:00

    CISY - 07:05

    KRAŚNIEWO - 07:07

    MALBORK - 07:15

    MIĘDZYTORZE - 07:17

    SZKOŁA NOWA WIEŚ MALB. - 07:20

    JURKOWICE I - 07:30

    JURKOWICE WIEŚ - 07:35

    ŁABUŃ - 07:38

    GRZYMAŁA - 07:40

    CZERWONY DWÓR - 07:42

    SZKOŁA NOWA WIEŚ MALB. - 07:46

     

    ODWOZY DZIECI DO DOMU ODBYWAJĄ SIĘ W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH:

    poniedziałek - 12:40, 13:30, 14:25

    wtorek - 12:40, 13:30, 14:25, 15:15

    środa - 12:40, 13:30, 14:25, 15:15

    czwartek - 12:40, 13:30, 14:25

    piątek - 12.40, 13:30, 14:25

  • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

    Kolejny rok szkolny przechodzi do historii. Rok pełen wydarzeń, przeróżnych emocji i zmian, ale nade wszystko sukcesów naszych uczniów, którzy pomimo czasu pandemii, z którą musieliśmy się zmierzyć, pracowali na miarę swoich możliwości, niejednokrotnie ponad siły. Świadczą o tym wysokie średnie na koniec roku szkolnego uzyskane przez poszczególnych uczniów. 

    Gratulujemy wszystkim uczniom przeróżnych sukcesów odniesionych w trakcie trwania nauki - odzwierciedleniem Waszego zaangażowania w proces edukacji są piękne świadectwa na koniec roku. Gratulujemy Rodzicom przeróżnych, nawet najmniejszych sukcesów Waszych dzieci – niech przyszły rok przyniesie jeszcze lepsze osiągnięcia i wyniki w konkursach, zawodach sportowych czy nauce.

    Nauczycielom gratulujemy wytrwałości i cierpliwości w przekazywaniu wiedzy uczniom, a także koordynowania i zorganizowania różnych działań o charakterze szkolnym, charytatywnym, czy pozaszkolnym (wycieczek, rajdów, wyjść, akcji, imprez).

    Uczniom klasy ósmej życzymy powodzenia na dalszej drodze życia oraz wielu sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji :) 

  • Zajęcia logopedyczne

    Dzieci z zerówki przez cały rok szkolny uczestniczyły w zajęciach logopedycznych. Wszystkie zasłużyły na medal za wytrwałą pracę. BRAWO!

  • "Kup Pan szczotkę"

    Serdecznie dziękuję za udział w zbiórce charytatywnej na rzecz dzieci z Afryki pt. "Kup Pan szczotkę" oraz za wszystkie przekazane dary w postaci szczoteczek i past do zębów, które zostały wysłane do siedziby Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu. Pamiętajmy, że dobro powraca!

    Organizator zbiórki: Joanna Podlasińska

  • Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki klas II i III "Zdrowie zaczyna się od kuchni"

    Szkoła Podstawowa nr 77 w Gdańsku była organizatorem wojewódzkiego konkursu plastyczno-literackiego, pt.: „Zdrowie zaczyna się od kuchni”. Konkurs polegał na stworzeniu przepisu na zdrowy deser.

    Do konkursu zgłosiło się pięciu uczniów z klasy drugiej, jednak szkoła mogła wysłać jedynie 2 prace. Komisja w składzie: Alicja Walendziak, Joanna Podlasińska, Magdalena Kamińska i Agnieszka Szczypior wyłoniły 2 prace, które zostały wysłane do Gdańska. Były to przepisy Julii Wolskiej i Magdaleny Konkol. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki od wychowawcy.

    W piątek 17.06 otrzymaliśmy informację, że uczennica klasy drugiej Magdalena Konkol otrzymała wyróżnienie w tym konkursie, za co jej serdecznie gratulujemy. Nagrody z Gdańska są w drodze 😊

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Malborskiej
    ul. Moniuszki 24
    82-200 Malbork
  • Kontakt telefoniczny:

    55 272 29 47

    adres e-mail: spwnw@wp.pl

Galeria zdjęć